Wspinaczka sportowa – PŚ: Boulderowcy znów bez sukcesów

Polskim boulderowcom po raz kolejny nie udało się przejść kwalifikacji w zawodach wspinaczkowego Pucharu Świata. W chińskim Nankinie najwyżej, na 39. lokacie sklasyfikowany został Andrzej Mecherzyński-Wiktor.

Zawody w Nankinie torpedowała dziś nieco pogoda. Z racji bardzo wysokiej temperatury organizatorzy pucharowych zmagań zdecydowali o przesunięciu rywalizacji pań na wieczór miejscowego czasu.

W trudnych, upalnych warunkach nie najlepiej poradzili sobie biało-czerwoni. Najlepiej z trójki Polaków spisał się Andrzej Mecherzyński-Wiktor. Nasz reprezentant zatopował na drugim i trzecim problemie i zdobywając cztery bonusy zakończył zmagania na 39. lokacie z wynikiem 2t7 4b11. Tylko jeden, pierwszy bald udało się pokonać Jakubowi Jodłowskiemu, który ostatecznie został sklasyfikowany na 51. miejscu (1t4 3b4). Najlepszy wynik kwalifikacji – komplet topów i bonusów w siedmiu próbach, uzyskał Japończyk Tomoa Narasaki.

Zmagania pań odbyły się z udziałem Katarzyny Ekwińskiej. Polka zanotowała tylko pierwszy problem za trzecim podejściem i z rezultatem 1t3 4b15 była 41. w łącznej klasyfikacji rundy eliminacyjnej. Najlepsza okazała się Brytyjka Shauna Coxsey (5t11 5b11).

Mateusz Górecki2043 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password