Wspinaczka sportowa – PŚ: Brożek tuż za podium

Czwarte miejsce Anny Brożek to najlepszy rezultat uzyskany przez naszych reprezentantów w zawodach Pucharu Świata we wspinaczce sportowej na czas.

Do fazy pucharowej zawodów w Arco zakwalifikowały się cztery Polki. W 1/8 finału los, a w zasadzie wyniki kwalifikacji zestawiły ze sobą Edytę Ropek i Patrycję Chudziak. Ta druga ostatecznie nie dobiegła do końca ścianki i to Ropek awansowała do ćwierćfinału. Obok niej do tej fazy dotarła także Anna Brożek, po zwycięstwie z Francuzką Victorie Andrier, która odpadła od ściany. Z dalszych zmagań odpadła Klaudia Buczek, która przegrała 8,89-8,63 z Francuzką Aurelią Sarisson.

W ćwierćfinale Ropek przegrała z Francuzką Anouck Jaubert 8,98-8,20, natomiast Brożek pokonała Ekwadorkę Andreę Rojas 8,48-8,89. Niestety w walce o medale Brożek dwukrotnie popełniła błąd i przegrała kolejno ze wspomnianą Jaubert i Rosjanką Anną Cyganową, kończąc ostatecznie zmagania na czwartej lokacie.

W kwalifikacjach odpadły Monika Prokopiuk i Natalia Woś.

W zmaganiach panów tradycyjnie liczyliśmy już na Marcina Dzieńskiego. Niestety nasz mistrz świata sprawił niemiłą niespodziankę i po piątym miejscu w kwalifikacjach, już w pierwszej rundzie przegrał 7,54-6,43 z młodym Włochem Gianlucą Zoddą. W kwalifikacjach odpadł Rafał Hałasa.

Na czas K:
1. Anouck Jaubert (Francja)
2. Julia Kaplina (Rosja)
3. Anna Cyganowa (Rosja)
4. Anna Brożek
5. Aurelia Sarisson (Francja)
6. Andrea Rojas (Ekwador)
7. Edyta Ropek
8. Elena Timofiejewa (Rosja)

9. Klaudia Buczek
14. Patrycja Chudziak
26. Natalia Woś
28. Monika Prokopiuk

Na czas M:
1. Władysław Deulin (Rosja)
2. Reza Alipourshenazandifar (Iran)
3. Ludovico Fossali (Włochy)
4. Danił Bołdyriew (Ukraina)
5. Gianluca Zodda (Włochy)
6. Leonardo Gontero (Włochy)
7. Alessandro Santoni (Włochy)
8. Libor Hroza (Czechy)

14. Marcin Dzieński
18. Rafał Hałasa

Mateusz Górecki2045 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password