Wspinaczka sportowa – PŚ: Brożek znów czwarta

Annie Brożek znów nie udało się stanąć na podium zawodów Puchar Świata we wspinaczce na czas. Polka po raz drugi z rzędu w pucharowych zawodach została sklasyfikowana na czwartej pozycji. Rywalizacja odbyła się w Edynburgu.

Czwarta w kwalifikacjach Brożek w pierwszej rundzie zmierzyła się z Włoszką Silvią Portą i wygrała 9,70-10,04. W ćwierćfinałach należało już biegać znacznie szybciej. Mimo to 22-letnia Tarnowianka pokonała mocną Francuzkę Aurelię Sarisson, która odpadła od ściany i nie ukończyła biegu. Passa zwycięstw Brożek zakończyła się niestety w półfinale. Polka najpierw 8,20-7,77 przegrała z inną zawodniczką Trójkolorowych, Anouck Jaubert, a w pojedynku o brąz okazała się słabsza od Rosjanki Julii Kapliny 8,12-7,68.

W pierwszej rundzie odpadły pozostałe Polki. Klaudia Buczek 8,58-8,57 przegrała z Sarisson, Monika Prokopiuk 10,10-8,19 uległa Kaplinie, natomiast Edyta Ropek 8,93-8,75 poległa w starciu z Ukrainką Ałłą Marenycz.

Na podium nie udało się stanąć także naszym panom. Trzeci w kwalifikacjach Marcin Dzieński już w pierwszej rundzie popełnił falstart i tym samym przegrał walkę z Włochem Alessandro Santonim. Po raz pierwszy w historii do ćwierćfinału awansował natomiast Rafał Hałasa, który pokonał Włocha Gianlucę Zoddę. W walce o strefę medalową Polak przegrał jednak ze Stanisławem Kokorinem z Rosji 6,51-6,15.

Na czas K:
1. Anouck Jaubert (Francja)
2. Marija Krasawina (Rosja)
3. Julia Kaplina (Rosja)
4. Anna Brożek
5. Victoire Andrier (Francja)
6. Elisabetta Dalla Brida (Włochy)
7. Ałła Marenycz (Ukraina)
8. Aurelia Sarisson (Francja)

9. Klaudia Buczek
10. Edyta Ropek
14. Monika Prokopiuk

Na czas M:
1. Ludovico Fossali (Włochy)
2. Stanisław Kokorin (Rosja)
3. Leonardo Gontero (Włochy)
4. Aleksandr Szikow (Rosja)
5. Guillaume Moro (Francja)
6. Alessandro Santoni (Włochy)
7. Rafał Hałasa 
8. Władysław Deulin (Rosja)

15. Marcin Dzieński

 

 

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password