Wspinaczka sportowa – PŚ: Dzieński piąty w Villars

Marcin Dzieński zajął piąte miejsce w zawodach wspinaczkowego Pucharu Świata w Villars. W rywalizacji pań siódma była Anna Brożek.

Dzieński, który tydzień temu we Włoszech sięgnął po tytuł mistrza Europy w konkurencji na czas, nie poszedł niestety za ciosem. Polak po biegach kwalifikacyjnych był sklasyfikowany na czwartym miejscu, z czasem 6,03. Eliminacji nie przeszli pozostali biało-czerwoni. Rafał Hałasa był 20. (6,99), Tomasz Sordyl 26. (7,99), a 30. Mateusz Zaremba (8,59).

W pierwszej rundzie fazy pucharowej Dzieński bez większych problemów pokonał Indonezyjczyka Pangerana Septo Wibowo Siburiana, który odpadł od ściany. Niestety w potyczce ćwierćfinałowej popularny Rambo uległ 6,81-6,02 Stanisławowi Kokorinowi z Rosji i został ostatecznie sklasyfikowany na piątej lokacie. Zawody wygrał fenomenalny Irańczyk Reza Alipourshenazandifar, który w finale pokonał Kokorina 5,63-6,11.

Miejsca na podium nie udało się wywalczyć żadnej z naszych sprinterek. Do fazy pucharowej udało się wejść trzem biało-czerwonym. Anna Brożek była w kwalifikacjach szósta (8,44), Edyta Ropek dziesiąta (8,72), a trzynasta Patrycja Chudziak (8,78). Z dalszej walki odpadła tylko Klaudia Buczek (8,87), która została sklasyfikowana na 17. pozycji.

W głównych zawodach najlepiej spisała się Anna Brożek, która w 1/8 wygrała dzięki falstartowi Rosjanki Darii Kan. W ćwierćfinale sytuacja się niestety odwróciła i to Polka startując przed czasem otworzyła drogę do półfinału Rosjance Marii Krasawinie. W pierwszej rundzie Edyta Ropek przegrała 8,44-8,31 z Rosjanką Jeleną Remizową, natomiast Patrycja Chudziak 8,59-8,51 uległa wspomnianej już Krasawinie. W finale Francuzka Anouck Jaubert 8,22-8,80 pokonała Julię Kaplinę z Rosji.

Na czas M:
1. Reza Alipourshenazandifar (Iran)
2. Stanisław Kokorin (Rosja)
3. Władysław Deulin (Rosja)
4. Ludovico Fossali (Włochy)
5. Marcin Dzieński
6. Sergiej Łużeckij (Rosja)
7. Leonardo Gontero (Włochy)
8. Georgij Artamonow (Rosja)

20, Rafał Hałasa, 26. Tomasz Sordyl, 30. Mateusz Zaremba

Na czas K:
1. Anouck Jaubert (Francja)
2. Julia Kaplina (Rosja)
3. Marija Krasawina (Rosja)
4. Elizawieta Iwanowa (Rosja)
5. Anna Cyganowa (Rosja)
6. Victoire Andrier (Francja)
7. Anna Brożek
8. Jelena Remizowa (Rosja)

9. Edyta Ropek, 10. Patrycja Chudziak, 17. Klaudia Buczek

Mateusz Górecki2045 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password