Wspinaczka sportowa – PŚ: Dzieński piąty w Villars

Marcin Dzieński zajął piąte miejsce w zawodach wspinaczkowego Pucharu Świata w Villars. W rywalizacji pań siódma była Anna Brożek.

Dzieński, który tydzień temu we Włoszech sięgnął po tytuł mistrza Europy w konkurencji na czas, nie poszedł niestety za ciosem. Polak po biegach kwalifikacyjnych był sklasyfikowany na czwartym miejscu, z czasem 6,03. Eliminacji nie przeszli pozostali biało-czerwoni. Rafał Hałasa był 20. (6,99), Tomasz Sordyl 26. (7,99), a 30. Mateusz Zaremba (8,59).

W pierwszej rundzie fazy pucharowej Dzieński bez większych problemów pokonał Indonezyjczyka Pangerana Septo Wibowo Siburiana, który odpadł od ściany. Niestety w potyczce ćwierćfinałowej popularny Rambo uległ 6,81-6,02 Stanisławowi Kokorinowi z Rosji i został ostatecznie sklasyfikowany na piątej lokacie. Zawody wygrał fenomenalny Irańczyk Reza Alipourshenazandifar, który w finale pokonał Kokorina 5,63-6,11.

Miejsca na podium nie udało się wywalczyć żadnej z naszych sprinterek. Do fazy pucharowej udało się wejść trzem biało-czerwonym. Anna Brożek była w kwalifikacjach szósta (8,44), Edyta Ropek dziesiąta (8,72), a trzynasta Patrycja Chudziak (8,78). Z dalszej walki odpadła tylko Klaudia Buczek (8,87), która została sklasyfikowana na 17. pozycji.

W głównych zawodach najlepiej spisała się Anna Brożek, która w 1/8 wygrała dzięki falstartowi Rosjanki Darii Kan. W ćwierćfinale sytuacja się niestety odwróciła i to Polka startując przed czasem otworzyła drogę do półfinału Rosjance Marii Krasawinie. W pierwszej rundzie Edyta Ropek przegrała 8,44-8,31 z Rosjanką Jeleną Remizową, natomiast Patrycja Chudziak 8,59-8,51 uległa wspomnianej już Krasawinie. W finale Francuzka Anouck Jaubert 8,22-8,80 pokonała Julię Kaplinę z Rosji.