Wspinaczka sportowa – PŚ: Ekwińska o blisko półfinału

Katarzyna Ekwińska na 21. pozycji zakończyła rywalizację w rozpoczętych dziś w Chongqing zawodach Pucharu Świata we wspinaczce sportowej. Polce zabrakło zatem tylko jednej lokaty, by awansować do półfinału zmagań w boulderze.

Nasza zawodniczka w kwalifikacjach spisała się naprawdę dobrze, zaliczając topy na pierwszym i trzecim problemie. Dodatkowe pięć punktów bonusowych pozwoliło Polce na zajęcie w kwalifikacjach 21. lokaty (2t2 5b14), czyli pierwszej nie dającej awansu do 20-osobowego półfinału. Kwalifikacja do drugiego etapu zmagań była zatem i blisko i daleko – awans dałby Ekwińskiej top na jeszcze jednym baldzie. Kwalifikacje wygrały ex equo bezbłędne Japonka Miho Nonaka i Słowenka Janja Garnbret z rezultatami 5t5 5b5b.

Słabiej zaprezentowali się nasi panowie. Andrzej Mecherzyński-Wiktor zatopował co prawda trzy problemy, ale przy aż dziesięciu próbach dało mu to dopiero 39. miejsce z końcowym rezultatem 3t10 5b11. Jakub Jodłowski rozwiązał natomiast jeden problem i z trzema bonusami był 57. (1t4 3b13). W kwalifikacjach najlepsi okazali się Japończyk Tomoa Narasaki i Rosjanin Aleksiej Rubcow (5t7 5b6)