Wspinaczka sportowa – PŚ: Falstart sprinterów w Chongqing

Bez miejsca na podium zakończyli rywalizację w Chongqing polscy wspinacze, specjalizujący się od wspinaczki na czas. Najwyżej, na szóstej pozycji rywalizację zakończyła Anna Brożek. 

W pierwszych i w tym sezonie zawodach wspinaczkowego Pucharu Świata w konkurencji na czas liczyliśmy na dobrą postawę biało-czerwonych, którzy w minionym roku prezentowali kapitalną dyspozycję i raz po raz stawali na podium pucharowych zawodów. Na otwarcie nowego sezonu tak dobrych rezultatów się jednak nie doczekaliśmy.

Już poranne kwalifikacji mocno zmniejszyły nasze medalowe apetyty. Sensacyjnie odpadł w nich bowiem Marcin Dzieński. Nasz mistrz świata i zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2016/2017 popełnił dwa błędy i z czasem 18. miejsce, które nie dało mu awansu do fazy finałowej.

Znacznie lepiej spisały się nasze panie, które w komplecie stanęły na starcie bezpośrednich pojedynków o miejsca na podium. Siódma w kwalifikacjach Anna Brożek w pierwszej rundzie trafiła na koleżankę z kadry, Edytę Ropek, która w eliminacjach zajęła dziesiątą pozycję. Ostatecznie w pojedynku bezpośrednim wygrała ta pierwsza stosunkiem czasów 8,47 – 9,05. W kolejnej rundzie Brożek musiała uznać jednak wyższość znakomitej Rosjanki Julii Kapliny (10,15 – 7,82). W pierwszej rundzie odpadła Klaudia Buczek, która nie sprostała wracającej po rocznej przerwie Rosjance Marii Krasawinie (12,56 – 8,21).

W finałach czasówki triumfowali Rosjanin Władysław Deulin i wspomniana już wcześniej Julia Kaplina. Dodajmy jeszcze, że zawodniczka Sbornej w półfinale wynikiem 7,46 pobiła rekord świata.

Dziś także odbyły się w finały w boulderingu. Ze zwycięstw mogli cieszyć się Koreańczyk Jongwon Chon i Słowenka Janja Garnbret. Polacy odpadli w eliminacjach.

Wyniki

Na czas K:
1. Julia Kaplina (Rosja)
2. Maria Krasawina (Rosja)
3. Ałła Marenycz (Ukraina)
4. Anna Cyganowa (Rosja)
5. Anouck Jaubert (Francja)
6. Anna Brożek
7. Elena Markuszewa (Rosja)
8. Aurelia Sarrison (Francja)

10. Edyta Ropek, 15. Klaudia Buczek

Na czas M:
1. Władysław Deulin (Rosja)
2. Stanisław Kokorin (Rosja)
3. Danił Bołdyriew (Ukraina)
4. Bassa Mawem (Francja)
5. Aleksandr Szikow (Rosja)
6. Leonardo Gontero (Włochy)
7. Reza Alipourshenazandifar (Iran)
8. Libor Hroza (Czechy)

18. Marcin Dzieński

Boulder K:
1. Janja Garnbret (Słowenia) 4t11 4b7
2. Shauna Coxsey (Wielka Brytania) 3t4 4b5
3. Akiyo Noguchi (Japonia) 3t13 4b13
4. Anna Stohr (Austria) 1t3 3b6
5. Allanah Yip (Kanada) 1t3 3b8
6. Stasa Gejo (Serbia) 1t4 3b7

Boulder M:
1. Jongwon Chon (Korea Południowa) 4t6 4b5
2. Tomoa Narasaki (Japonia) 2t2 3b3
3. Aleksiej Rubcow (Rosja) 2t2 3b3
4. Keita Watabe (Japonia) 2t2 3b3
5. Kai Harada (Japonia) 1t1 3b4
6. Manuel Cornu (Francja) 1t4  3b8

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password