Wspinaczka sportowa – PŚ: Historyczny występ Schaba!

Piotr Schab zajął 13. miejsce w zawodach wspinaczkowego Pucharu Świata w prowadzeniu. To nie tylko najlepszy wynik w karierze 20-latka, ale także jeden z najlepszych wyników w historii polskiej wspinaczki sportowej.

Schab w ostatnich tygodniach imponuje dobrą formą. Najpierw dość nieoczekiwanie awansował do półfinału Mistrzostw Europy w Campitello di Fassa, a następnie otarł się o półfinał zawodów Pucharu Świata w Villars.

Występ w Chamonix pokazał jednak, że możliwości naszego młodego, 20-letniego zawodnika są znacznie większe. Schab zaimponował już w kwalifikacjach, w których na obu drogach zanotował topy. Trzeba jednak przyznać, że sztuka ta udała się w sumie 22. zawodnikom, którzy zgodnie zakończyli zmagania w kwalifikacjach na pierwszej pozycji.

W półfinale nasz zawodnik znów zaprezentował wysoką dyspozycję, odpadając od ściany dopiero na 24. chwycie i kończąc zmagania na 13. lokacie. To najlepszy rezultat zawodnika z Krakowa w dość krótkiej historii startów w Pucharze Świata (dla Schaba występ w Chamonix był trzecim PŚ w karierze). Warto odnotować, że ostatnio lepszy rezultat podczas zawodów Pucharu Świata w prowadzeniu uzyskała Kinga Ociepka, która w 2007 rok w Valence była 10. W gronie mężczyzn ostatni tak dobry występ należy do Tomasza Oleksego, sklasyfikowanego na 11. lokacie podczas zmagań w Besancon w 1999 roku.

W kwalifikacjach odpadł drugi z naszych reprezentantów, Maciej Dobrzański, który ulokował się na 51. pozycji (33+, 36).

Mateusz Górecki2043 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password