Wspinaczka sportowa – PŚ: Półfinały nie dla polskich boulderowców

Wszyscy reprezentanci Polski odpadli w kwalifikacjach do pierwszych w tym sezonie zawodów Pucharu Świata we wspinaczce sportowej. Boulderowe zmagania w szwajcarskim Meiringen wygrali Brytyjka Shauna Coxsey i Japończyk Kokoro Fujii.

W zmaganiach pań oglądaliśmy dwie Polki. Młoda, 17-letnia Ida Kupś, która zadebiutowała w seniorskich zawodach Pucharu Świata, w kwalifikacjach zatopowała tylko na drugim (w drugiej próbie) i trzecim problemie (w trzeciej próbie). Krakowianka zdobyła jeszcze pięć bonusów, ale uplasowała się na 49. lokacie, niedającej niestety awansu do 20-osobowego półfinału. Drugiej z Polek – Katarzynie Ekwińskiej nie udało się rozwiązać żadnego problemu i w konsekwencji uplasowała się na dalszej, 67. pozycji.

Zwycięstwo w finale odniosła Brytyjka Shauna Coxsey. Triumfatorka ubiegłorocznej klasyfikacji Pucharu Świata w tej konkurencji jako jedyna pokonała wszystkie finałowe baldy, dzięki czemu okazała się lepsza od Austriaczki Kathariny Saurwein i Japonki Miho Nonaki.

Na kwalifikacjach swój start zanotowali także nasi panowie. Jakub Jodłowski rozwiązał w eliminacjach dwa problemy – czwarty w piątej i piąty w szóstej próbie oraz zdobył trzy bonusy, będąc ostatecznie sklasyfikowany na 71. miejscu. Andrzej Mecherzyński-Wiktor z jednym topem na piątym baldzie i czterema bonusami był 83, a Piotr Bunsch nie rozwiązał żadnego problemu i z jednym bonusem zajął 99. pozycję.

W finale baldy okazały się na tyle trudne, że o zwycięstwie decydowały ilość prób i zdobyte bonusy. Ostatecznie zwycięstwo padło łupem Japończyka Kokoro Fujii. Drugi był Rosjanin Aleksiej Rubcow, a trzeci Keita Watabe – także Japończyk.

Wyniki:
Kobiety:
1. Shauna Coxsey (Wielka Brytania) – finał 4t10 4b8
2. Katharina Saurwein (Austria) – finał 2t6 3b13
3. Miho Nonaka (Japonia) – finał 1t2 3b6
4. Stasa Gejo (Serbia) – finał 1t3 3b3
5. Petra Klingler (Szwajcaria) – finał 1t3 2b3
6. Janja Garnbret (Słowenia) 0t 2b4

49. Ida Kupś – eliminacje 2t5 5b14
67. Katarzyna Ekwińska – eliminacje 0t 4b9

Mężczyźni:
1. Kokoro Fujii (Japonia) – finał 1t1 3b6
2. Aleksiej Rubcow (Rosja) – finał 1t2 2b8
3. Keita Watabe (Japonia) – finał 1t3 2b12
4. Rei Sugimoto (Japonia) – finał 1t5 3b7
5. Jernej Kruder (Słowenia) – finał 0t 2b3
6. David Firenburg (Niemcy) – finał 0t 1b4

71. Jakub Jodłowski – eliminacje 2t11 3b13
83. Andrzej Mecherzyński-Wiktor 1t6 4b14
99. Piotr Bunsch 0t 1b1

*kolejno ilość topów, ilość prób, ilość bonusów, ilość prób

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password