Wspinaczka sportowa – PŚ: Ropek szósta, pech Dzieńskiego

Bez miejsca na podium, ale z dobrym, szóstym miejscem Edyty Ropek wyjadą z Nankinu polscy wspinacze. W drugich w tym sezonie zawodach Pucharu Świata we wspinaczce na czas pech znów dosięgnął Marcina Dzieńskiego.

Ropek już w porannych eliminacjach zaprezentowała dobrą dyspozycję, uzyskując czas 8,25 i plasując się na siódmej pozycji. Dwie lokaty niżej uplasowała się Anna Brożek, a 13. była Klaudia Buczek. W fazie pucharowej najbardziej doświadczona z polskich sprinterek pokonała najpierw Chinkę Cuilian He 8,64-9,45. W ćwierćfinale Ropek nie poradziła sobie jednak ze znakomitą Francuzką Anouck Jaubert, przegrywając 8,21-7,62. Brożek w pierwszej rundzie 8,38-8,31 poległa z Ukrainką Ałłą Marenicz, a Brożek 8,78-7,79 przegrała z Rosjanką Julią Kapliną.

Pechowo zakończył się natomiast kolejny pucharowy występ Marcina Dzieńskiego. Nasz mistrz świata tydzień temu w Chongqing odpadł w eliminacjach. Tym razem Polakowi udało się przejść kwalifikacje z dobrym, szóstym wynikiem (5,95). Niestety w 1/8 finału Dzieński popełnił falstart i tym samym pożegnał się z rywalizacją.

Zawody we wspinaczce na czas wygrali Irańczyk Reza Alipourshenazandifar oraz Rosjanka Julia Kaplina. Finały w boulderingu padły natomiast łupem Brytyjki Shauny Coxsey i Japończyka Keity Watabe.