Wspinaczka sportowa – PŚ: Schab o włos od półfinału

Piotr Schab był niezwykle bliski awansu do półfinału rozgrywanych w szwajcarskim Villars zawodów Pucharu Świata we wspinaczce sportowej. Polak rywalizację w prowadzeniu zakończył ostatecznie na 27. miejscu.

Schab, po dobrym występie w Mistrzostwach Europy, podczas których udało mu się wejść do półfinału, miał apetyt na kontynuowanie dobrej passy w zawodach Pucharu Świata. Nasz młody, 20-letni zawodnik świetnie zaprezentował się na pierwszej drodze kwalifikacyjnej, na której doszedł do 36+ chwytu i został sklasyfikowany na wysokiej, jedenastej lokacie. Niestety w drugim podejściu Schab odpadł na 29. chwycie i ostatecznie zajął w kwalifikacjach 27. lokatę – pierwszą niedającą awansu do półfinału. Dziesięć lokat niżej sklasyfikowano drugiego z naszych reprezentantów, Macieja Dobrzańskiego (33, 30+).

W finale najlepszy okazał się świeżo upieczony mistrz Europy, Romain Desgranges. Francuz w rywalizacji o medale uzyskał wynik 41. i w pokonanym polu pozostawił Słoweńca Domena Skofica i Fedira Samojłowa z Ukrainy.

W rywalizacji pań dublet zanotowały Słowenki. Janja Garnbret, dochodząc do topu, wygrała zmagania przed Miną Markovic i Belgijką Anak Verhoeven. W kwalifikacjach oglądaliśmy naszą reprezentantkę, Karinę Mirosław, która została sklasyfikowana na 43. miejscu.

Prowadzenie M:
1. Romain Desgranges (Francja) 41
2. Domen Skofic (Słowenia) 37
3. Fedir Samojłow (Ukraina) 35+
4. Jan Hojer (Niemcy) 35+
5. Yuki Hada (Japonia) 35
6. Christoph Hanke (Niemcy) 34
7. Jorg Verhoeven (Holandia) 33+
8. Sean Bailey (USA) 32

27. Piotr Schab 36+/29
37. Maciej Dobrzański 33/30+

Prowadzenie K:
1. Janja Garnbret (Słowenia) TOP
2. Mina Markovic (Słowenia) 42+
3. Anak Verhoeven (Belgia) 37+
4. Jain Kim (Korea Południowa) 33+
5. Jessica Pilz (Austria) 33+
6. Laura Rogora (Włochy) 31
7. Hannah Schubert (Austria) 28+
8. Mathilde Becerra (Francja) 12+

43. Karina Mirosław 23+/26+

Mateusz Górecki2045 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password