Wspinaczka sportowa – PŚ: Słaby start Polaków w ostatnim akcie sezonu

Słaby występ w ostatnich w tym roku zawodach Pucharu Świata we wspinaczce na czas zanotowali nasi reprezentanci. W chińskim Xiamen najwyżej – na 11. miejscu, sklasyfikowana została Anna Brożek.

Humory popsuły nam się już po kwalifikacjach. Z rywalizacją mężczyzn pożegnali się bowiem obaj nasi reprezentanci – Marcin Dzieński z czasem 6,52 uplasował się na 21. lokacie, natomiast tuż za jego plecami, z wynikiem o jedną setną gorszym znalazł się Rafał Hałasa. W rundzie kwalifikacyjnej nie powiodło się także naszym sprinterkom. Edyta Ropek była 17. (9,09), natomiast Klaudia Buczek zajęła 19. lokatę (9,27).

W biegach pucharowych oglądaliśmy zatem jedynie Annę Brożek, która kwalifikacje zakończyła z dziesiątym rezultatem (8,83). Przygoda Polki z zawodami w Xiamen trwała jednak dość krótko. Brożek już w pierwszej rundzie poległa bowiem z Francuzką Aurelią Sarisson 8,59-8,28. Zawody wygrali Anouck Jaubert z Francji i Rosjanin Wałdysław Deulin.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2017 triumfowali zwycięzcy zawodów w Xiamen – Jaubert i Deulin.