Wspinaczka sportowa – Puchar Świata: Zwycięstwa Krudera i Nonaki

Pierwsze zawody Pucharu Świata we wspinaczce sportowej już za nami. W szwajcarskim Meiringen odbyły się tylko konkurencje boulderingu, a najlepsi okazali się Japonka Miko Nonaka i Słowak Jernej Kruder. Polacy nie startowali. 

W dniu wczorajszym cała zabawa zaczęła się od półfinałów, w których startowała 20 zawodniczek i zawodników. W gronie kobiet najlepsza na tym etapie okazała się Japonka Akiyo Noguchi (3t4), przed Słowenką Janją Garnbret (3t4) i Brytyjką Shauną Coxsey (2t4). W sześcioosobowym finale żadna z trójki wymienionych zawodniczek nie sięgnęła jednak po zwycięstwo, bo najlepsza okazała się inna Japonka Miho Nonaka (4t4). Zwyciężczyni półfinału Noguchi spadła na 3. miejsce (4t4), a obie zawodniczki przedzieliła Janja Garnbret, która podobnie jak w półfinale była druga (4t4).

1. Miho Nonaka – Japonia (4t4 5-5)
2. Janja Garnbret – Słowenia (4t4 7-5)
3. Akiyo Noguchi – Japonia (4t4 9-9)

U mężczyzn również wyniki półfinału nie pokrył się z wynikami końcowymi. Na początek dnia najlepszy okazał się Austriak Jakob Schubert (3t4), wyprzedzając Japończyka Tomoę Narasakiego (3t3) i Francuza Manuela Cornu (2t4). Ledwo do finału dostał się Jernej Kruder, który zaliczył wynik 2t3 2-3, podobnie jak Jongwon Chon z Korei Południowej i Rosjanin Alexei Rubtsov. A wspomnieć o tym wypada dlatego, że w finale to właśnie Kruder okazał się najlepszy, uzyskując rezultat 3t4. Na drugim miejscu uplasował się Tomoa Narasaki 2t4, a trzecie miejsce zajął Rosjanin Rubtsov (2t4).

1. Jernej Kruder – Słowenia (3t4 7-8)
2. Tomoa Narasaki – Japonia (2t4 3-7)
3. Alexei Rubtsov – Rosja (2t4 5-13)

Kolejny weekend Pucharu Świata za tydzień w Moskwie, gdzie oprócz ponownej rywalizacji w boulderingu odbędzie się też sprint. W tej drugiej konkurencji powinniśmy zobaczyć reprezentantów Polski.

Radosław Kępys555 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password