Wszystkie kwalifikacje w piłce wodnej znane

Zakończyły się ćwierćfinały turnieju kwalifikacyjnego waterpolistek do Igrzysk Olimpijskich. Ich zwyciężczynie – reprezentantki Węgier, Rosji, Hiszpanii i Włoch – zdobyły ostatnie kwalifikacje w tej dyscyplinie.

Najłatwiejsza przeprawa czekała Węgierki. W meczy z Kazachstanem, nie pozwoliły rywalkom na narzucenie własnego stylu gry. Dominowały w każdej kwarcie wygrywając całe spotkanie 18:5 (6:1, 3:1, 4:1, 5:2).

W kolejnym ćweirćfinale brązowe medalistki Mistrzostw Świata – Rosjanki dość niespodziewanie męczyły się z ekipą Kanady. W pierwszej kwarcie Sborna zmiotła rywalki wygrywając 4:1. Dwie kolejne zakończyły się remisem 1:1. W ostatniej do głosu doszły Kanadyjki. Wygrały co prawda 3:!, jednak nie wystarczyło to do triumfu w całym spotkaniu.

Mecz pomiędzy Hiszpanią,a Grecją zaczął się niezwykle spokojnie, od gola dla Hiszpanek w pierwszej kwarcie. W kolejnej obie ekipy ruszyły do boju. Zawodniczki z Półwyspu Iberyjskiego zdobyły, aż pięć bramek, jednak Greczynki ustrzeliły jedną więcej. O losach meczu zadecydowały ostatnie dwie odsłony. W nich lepsze okazały się Hiszpani wygrywając 2:1 i 1:0. Sensacja stała się faktem. W olimpijskim turnieju nie zobaczymy Mistrzyń Świata – Greczynek.

Na deser pozostał mecz gospodyń turnieju – Włoszek z Holenderkami. Pojedynek w dwóch pierwszych kwartach był niezwykle zacięty. Po 16 minutach na tablicy wyników widniał remis 5:5. W trzeciej odsłonie zmotywowały się Holenderki zdobywając gola i wychodząc na prowadzenie. Nie mające nic do stracenia Włoszki w czwartej kwarcie ruszyły do ataku. Niesione dopingiem zgromadzonej na trybunach publiczność, najpierw strzeliły wyrównującego gola, by kilka minut później zdobyć kolejnego, dającego awans do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Chyba nikt nie spodziewał się takiego rezultatu. Włoszki od początku turnieju grały słabo, w przeciwieństwie do rywalek. Brak Holenderek w Londynie oznacza, że nie obronią one złota wywalczonego przed czterema laty w Pekinie.

Pełna lista kwalifikacji w piłce wodnej TUTAJ.