WTA Championships: Klęska na koniec. Radwańska przegrywa też z Kerber.

WTA ChampionshipsAgnieszka Radwańska zakończyła swój udział w WTA Championships z kompletem porażek. Polka w swoim trzecim spotkaniu w grupie czerwonej uległa Angelique Kerber 2:6 2:6. Wcześniej naszą zawodniczkę pokonywały także Petra Kvitova i Serena Williams.

Agnieszka Radwańska przed meczem z Angelique Kerber miała jeszcze minimalne szanse na wyjście z grupy. Niezbędna do tego była wygrana z Niemką 2:0 w setach, oraz korzystny układ wyników w pozostałych dwóch meczach. Nasza zawodniczka w przedmeczowym wywiadzie stwierdziła jednak, że po dwóch porażkach nie ma już żadnych szans na półfinał, lecz mimo to postara się zagrać dobry mecz.

Takie nastawienie widać było na korcie gołym okiem. Kerber z realnymi szansami na półfinał grała w pełni zmotywowana i biegała do każdej piłki. U Radwańskiej nie było widać tego błysku, który niemal zawsze towarzyszy w jej meczach. Polka przegrywała skróty i wymiany przy siatce a w piłkach wygrywanych bezpośrednio te dwie zawodniczki dzieliła przepaść. W rezultacie Kerber wygrała to spotkanie z ogromna łatwością, zdobywając w każdym z setów po dwa przełamania. Radwańska w całym meczu nie miała choćby jednego break-pointa.

Sytuacja w grupie czerwonej jest teraz bardzo przejrzysta. Serena Williams z trzema zwycięstwami zajęła pierwsze miejsce, Agnieszka Radwańska z trzema porażkami – ostatnie. O awans do półfinału z drugiego miejsca zagrają ze sobą Petra Kvitova i Angelique Kerber. To spotkanie odbędzie się jutro.

Wraz z zakończeniem Turnieju Mistrzyń zakończył się także sezon dla Agnieszki Radwańskiej. Polka ma za sobą udany rok, w którym wygrała trzy turnieje (Sydney, Auckland, Seul). W Wielkich Szlemach zaliczyła dwa ćwierćfinały (Australian Open i Roland Garros), czwartą rundę (US Open) i półfinał (Wimbledon), co jest bardzo dobrym wynikiem. Nasza tenisistka do końca grudnia ma teraz wolne. Na pewno uda się na zasłużone wakacje i weźmie udział w kilku pokazowych turniejach. Na przełomie 2013 i 2014 roku wraz z Jerzym Janowiczem zadebiutuje w Pucharze Hopmana, czyli nieoficjalnych mistrzostwach świata mikstów.

Agnieszka Radwańska (Polska) – Angelique Kerber (Niemcy) 2:6 2:6

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password