WTA Finals – Singapur: Wozniacki i Halep wygrały pierwsze mecze

Pierwsze mecze w grupie czerwonej za nami. Finały kobiecego tenisa rozpoczęły się na dobre, a dziś na twardych singapurskich kortach zmierzyły się: Caroline Wozniacki z Eliną Switoliną oraz Caroline Garcia, która stanęła naprzeciwko liderki światowego rankingu – Simony Halep.

To turniej, w którym biorą udział najlepsze zawodniczki sezonu. Faworytką jest Simona Halep, która jest liderką rankingu. Jednak tak naprawdę każda z tenisistek, które będą walczyły o zwycięstwo w WTA Finals, może pokusić się o wygraną. Tu są same najmocniejsze.
Swój pierwszy mecz rozegrała już dziś wspomniana reprezentantka Rumunii. Zaskoczenia nie było, choć początek nie był dla niej wcale taki łatwy, jak można by było się tego spodziewać. Po drugiej stronie stanęła Caroline Garcia z Francji i to ona miała pierwsze szanse na przełamanie już w drugim gemie seta. Nie udało jej się zyskać przewagi nad rywalką, co Halep wykorzystała w kolejnym gemie, do zera przełamując swoją przeciwniczkę. Ta nie pozostała jej jednak dłużna, bo szybko zdobyła rebreaka wyrównującego stan gry. Ostatecznie w dziewiątym gemie Rumunka dopięła swego i ugrała breaka, który dał jej zwycięstwo w pierwszej odsłonie spotkania.
Druga partia nie była już dla niej tak wymagająca. Dwa przełamania wpadły na jej konto, a reprezentantka Francji, choć próbowała, nie potrafiła przeciwstawić się rywalce na tyle, by zdobyć przełamanie, choć miała ku temu kilka okazji.

Simona Halep (ROU) – Caroline Garcia (FRA) 6:4 6:2 

Na twardy kort w Singapurze wyszły również Carolina Wozniacki i Elina Switolina. Choć to ta druga jest wyżej rozstawiona w rankingu WTA, to Dunka polskiego pochodzenia nie dała jej szans na to, by mogła ugrać coś w tym spotkaniu. W pierwszym secie Wozniacki pozwoliła jej na zdobycie jedynie dwóch gemów, a sama przełamała ją dwukrotnie – najpierw w szóstym, a następnie w ósmym, i tym samym ostatnim, gemie tej partii.
Switolina nie miała wiele do powiedzenia również w drugiej odsłonie meczu. Nawet nie tyle niewiele, co nie miała nic do powiedzenia. Dunka wygrała wszystkie gemy rozegrane w tym secie, przegrywając trzy kolejne podania przy własnym serwisie. Taki wynik meczu postawił Wozniacką w dobrej sytuacji, bo to ona w tej chwili prowadzi w tabeli grupy czerwonej.

Caroline Wozniacki (DEN) – Elina Switolina (UKR) 6:2 6:0 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password