WTA Linz: Katarzyna Piter bliżej turnieju głównego

wta2Katarzyna Piter pokonała Jasminę Tinjic w pierwszej rundzie kwalifikacji turnieju z cyklu WTA w Linzu.

Rywalką Piter (156. WTA) była reprezentantka Bośni i Hercegowiny – Jasmina Tinjic – 247. zawodniczka rankingu światowego.

22-letnia Polka, dla której to najlepszy sezon w karierze była faworytką tego meczu. W pierwszej partii jednak mocno zawiodła. Popełniała bardzo wiele błędów w pierwszym serwisie, przez co dała się aż trzykrotnie przełamać. Set zakończył się wynikiem 2:6.

Dalej było już znacznie lepiej. W drugiej partii Piter wciąż często myliła się w pierwszym podaniu, jednak dołożyła do tego bardzo dobrą grę w returnie i objęła prowadzenie 5:0. W końcówce seta Polka dała się dogonić, jednak zachowała zimną głowę i w kluczowym momencie odebrała serwis Jasminie i wygrała 7:5.

Trzeci set, to popis Piter, która oddała rywalce tylko jednego gema i to z własnego podania. Sama przełamała Bośniaczkę czterokrotnie i zwycięstwem 6:1 zapewniła sobie awans do drugiej rundy kwalifikacji.