WTA Linz: Kerber wygrywa, Rosolska przegrywa w finale

wta2Angelique Kerber wygrała tenisowy turniej z cyklu WTA w austriackim Linzu. W finale pokonała Serbkę Anę Ivanović. W finale debla przegrała Alicja Rosolska.

Finał w Linzu miał być rewanżem za 1/8 finału w Tokio, kiedy to Kerber pokonała 6:4, 6:2 Serbkę. Rozstawiona z jedynką Niemka polskiego pochodzenia do tego jednak nie dopuściła i po raz kolejny okazała się lepsza.

Kerber po pokonaniu w półfinale Suarez-Navarro 6:2, 6:0 przystępowała do finału w bardzo dobrym humorze. W pierwszej partii obie zawodniczki z łatwością zdobywały break-pointy. O jedno przełamanie lepsza okazała się Niemka, wygrywając 6:4.

W pamięć zapadł jednak drugi set. Kerber po raz kolejny trzykrotnie przełamała Ivanović i prowadziła 5:4 i 40:0. Gdy wszyscy byli przekonani, że za chwilę poznamy triumfatorkę, los się odmienił. Serbka wygrywała kolejne piłki i doprowadziła do stanu 6:5. Chwilę później Niemka obroniła piłkę setową i doprowadziła do tie-breaka. W nim Ivanović prowadziła 6:5 i miała piłkę setową, której nie wykorzystała. Zemściło się to sekundy później, kiedy kolejnego meczbola już Niemka wygrała i zapewniła sobie pierwszy tytuł w sezonie (6:4, 7:6).

W finale debla przegrała Alicja Rosolska, która w parze z Gabrielą Dabrowski z Kanady musiała uznać wyższość sióstr Pliskovych z Czech – 6:7, 4:6.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password