WTA Linz: Piter podtrzymuje tradycję

wta2Katarzyna Piter wygrała mecz pierwszej rundy tenisowego turnieju z cyklu WTA w Linzu. Dla Polki był to kolejny zacięty mecz, który zakończył się happy endem.

Katarzyna Piter w pierwszej rundzie w Linzu rywalizowała z Rumunką Iriną-Camelią Begu – 111. zawodniczką rankingu WTA, z którą to wcześniej spotykała się dwukrotnie i za każdym razem okazywała się lepsza.

Pierwszy set meczu, to bardzo dobra dyspozycja Piter w returnie. Rumunka zdołała wygrać zaledwie sześć piłek przy własnym podaniu. Polka przełamała Begu trzykrotnie, jednak sama również raz przegrała swój serwis, mimo to wygrała 6:2.

Drugi set był znacznie bardziej zacięty. Mniej błędów zaczęła popełniać Begu, która dołożyła do tego bardzo dobrą skuteczność na break-pointach. Rumunka wykorzystała dwie z czterech szans na przełamanie. Piter serwis rywalki wygrała raz, mimo pięciu szans. Partia zakończyła się wynikiem 4:6.

W decydującym secie znacznie chłodniejszą głową „popisała” się Piter. Poznanianka systematycznie wygrywała swe gemy po wyrównanej walce i obronie kilku break-pointów. Dołożyła do tego przełamanie po łatwym gemie do 15 i po kilkunastu minutach mieliśmy już 4:1. Przy stanie 5:3 Piter skutecznie serwowała na mecz, wykorzystując piątą piłkę meczową. Spotkanie trwało ponad dwie godziny.

Teraz przed Polką znacznie trudniejsze zadanie, bo czeka ją mecz z Dominiką Cibulkovą ze Słowacji.