WTA: Świetne występy deblistek

Polskie deblistki Alicja Rosolska i Paula Kania grając z zagranicznymi partnerkami osiągają finały turniejów w Kanadzie i Uzbekistanie.

Rozstawione z numerem 1. Alicja Rosolska i Heather Watson bez straty seta awansowały do finału turnieju WTA rozgrywanego w Quebec. W półfinale pokonały parę kanadyjsko-francuską Marie-Eve Pelletier / Julie Coin 6:4 6:2. W meczu o turniejowy triumf Polka i Brytyjka zagrają ze zwyciężczyniami półfinału Malek/Mladenovic – Dąbrowski/Riske.

W Taszkiencie również do finału awansowała druga Polka Pula Kania. Singlowa mistrzyni Polski w parze z Białorusinką Poliną Pekhovą nie bez problemów pokonały Akgul Amanmuradovą z Uzbekistanu oraz Vitalię Diatczenko z Rosji. Zwycięstwo przyszło dopiero w trzecim secie, gdzie wojnę nerwów lepiej wytrzymała para polsko-białoruska wygrywając 10:4. Wcześniej obie pary wygrały sety w stosunku 6:4. W finale Paulę czeka jeszcze trudniejsze zadanie. Anna Czakwetadze z Vesną Dolonc ze stratą tylko jednego gema rozgromiły turniejową jedynkę i będą zdecydowanymi faworytkami do zwycięstwa.

Turniejowa pula nagród zarówno w Quebec jak i Taszkiencie to 220 tys. dolarów.

Alicja Rosolska/Heather Watson – Marie-Eve Pelletier/Julie Coin  6:4 6:2
Paula Kania/Polina Pekhova – Akgul Amanmuradova/Vitalia Diatczenko  6:4 4:6 10:4
Anna Czakwetadze/Vesna Dolonc – Camelia Begu/Monicę Niculescu  6:1 6:0