WTA Tokio: Radwańska w finale!

Agnieszka Radwańska awansowała do finału turnieju Pan Pacific Open w Tokio. Rozstawiona z numerem 3. reprezentantka Polski w półfinale pokonała zdecydowanie Angelique Kerber (Niemcy) 6:1, 6:1. W jutrzejszej decydującej rozgrywce rywalką Isi będzie Rosjanka – Nadia Pietrowa.

Od samego początku spotkania Polka zdecydowanie zaatakowała rywalkę, która nie potrafiła znaleźć sposobu na kombinacyjną grę Radwańskiej. Pierwsze dwa gemy padły łupem naszej zawodniczki, jednak w trzecim Kerber zrewanżowała się Agnieszce i przełamując jej serwis doprowadziła do wyniku 2:1. Następne cztery gemy w dosyć łatwy sposób wygrała Polka i w ogólnym rozrachunku całego seta 6:1.

Drugi set Niemka rozpoczęła od wygranego gema serwisowego „na sucho” i wydawało się, że w dalszej części pojedynku już tak łatwo nie będzie. Jednak rzeczywistość okazała się inna. Agnieszka wygrała wszystkie następne sześć gemów. Kerber w niesamowity sposób się broniła i nie odpuszczała do końca, jednak dziś to Polka była lepszą zawodniczką. W przedostatnim gemie Niemka ostro walczyła o przełamanie, ale Radwańska się obroniła, czym do końca złamała rywalkę. Ostatni gem to ponowne przełamanie serwisu rywalki, choć obroniła ona trzy piłki meczowe. Za czwartym razem jednak Aga zakończyła seta (6:1) i cały mecz.

Co ciekawe, to Kerber zagrała więcej wygrywających uderzeń (28 do 20). Kluczem do zwycięstwa Polki, która w finale zmierzy się z Nadią Pietrową, była minimalna liczba niewymuszonych błędów, których popełniła jedynie cztery.