Wtorek z kolarstwem: Najświeższe informacje z kolarskiego świata

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

W kolejnym Wtorku z kolarstwem prezentujemy kilka kolarskich informacji m.in. o transferach, zakończeniu kariery przez Alberto Contadora i przyszłości Michała Kwiatkowskiego.

„Księgowy” mówi dość

Niewielu jest kolarzy, którzy mają na swoim koncie zwycięstwa we wszystkich wielkich tourach. Takim zawodnikiem jest Alberto Contador, dla którego rozpoczynająca się za 11 dni Vuelta a Espana będzie ostatnim wyścigiem w karierze. My jako Polacy możemy być dumni z tego, że wielka kariera El Pistolero rozpoczęła się na Tour de Pologne. W 2003 roku Contador wygrał czasówkę w Karpaczu. Potem 34-letni Hiszpan triumfował trzykrotnie w Vuelcie oraz dwukrotnie w Tour de France i Giro d’Italia. Zwycięstw we francuskim i włoskim tourze także byłoby 3, gdyby nie odebrane zwycięstwa za stosowanie dopingu. Contador będzie zapamiętany przede wszystkim z powodu agresywnej i otwartej jazdy, która wielokrotnie przyniosła „Księgowemu” wspaniałe zwycięstwa.

Poruszenie na rynku transferowym

Już od tygodnia informować można jacy zawodnicy będą w przyszłym sezonie jeździć w innych zespołach. Jak dotąd najwięcej emocji w kolarskim świecie wzbudziły transfery Alexandra Kristoffa, Nathana Haasa, Daniela Ossa, Gorki Izagirre, Mikela Nieve, Warrena Barguila i Tony’ego Gallopina. Dodajmy, że Przemysław Kasperkiewicz został stażystą w Quick Step Floors. Poniżej lista najważniejszych transferów:

Matteo Trentin (Włochy): Quick Step Floors → Orica-Scott
Magnus Cort Nielsen (Dania): Orica-Scott → Astana
Nathan Haas (Australia): Dimension Data → Katiusza Alpecin
Cameron Meyer (Australia): Dimension Data → Orica-Scott
Matej Mohorić (Słowenia): UAE Team Emirates → Bahrain Merida
Jurgen Roelandts (Belgia): Lotto Soudal → BMC
Gorka Izagirre (Hiszpania: Movistar → Bahrain Merida
Mikel Nieve (Hiszpania): Sky → Orica-Scott
Alberto Bettiol (Włochy): Cannondale → BMC
Omar Fraile (Hiszpania): Dimension Data → Astana
Jaime Roson (Hiszpania): Caja Rural → Movistar
Tony Gallopin (Francja): Lotto Soudal → AG2R
Warren Barguil (Francja): Team Sunweb → Fortuneo Oscaro
Daniel Oss (Włochy): BMC → Bora-hansgrohe
Peter Kennaugh (Wielka Brytania: Sky → Bora-hansgrohe
Ramon Sinkeldam (Holandia): Team Sunweb → FDJ
Georg Preidler (Austria): Team Sunweb → FDJ
Eduardo Sepulveda (Argentyna): Fortuneo Oscaro → Movistar

Przeznaczenia nie oszuka

Nieprzerwanie od wyścigu Vuelta a Espana 2011 Australijczyk Adam Hansen startuje we wszystkich wielkich tourach. W ciągu 6 lat Hansen ukończył 18 trzytygodniowych wyścigów. Każda seria kiedyś się kończy. Miała skończyć się także seria Adama Hansena. Australijski kolarz nie znalazł się w składzie Lotto Soudal na wyścig dookoła Hiszpanii. Jednak z powodu kontuzji Hiszpana Rafaela Vallsa, Adam Hansen pojedzie 19. wielki tour z rzędu.

Nietypowy początek Giro d’Italia

Mogła być Polska, ale nie będzie. Będzie Izrael. Organizatorzy podjęli ciekawą decyzję w sprawie miejsca rozpoczęcia 101. edycji Giro d’Italia. Chociaż oficjalne ogłoszenie zostanie podane 18 września to już nieoficjalnie można powiedzieć, że pierwszym etapem Giro będzie czasówka w Jerozolimie, a drugi etap będzie prowadzić do Tel Awiwu. Wydaje się, że granica zasięgu wielkich tourów będzie coraz bardziej przesuwać się na wschód Azji.

Plany Christophera Froome’a

W tym roku nadarza się okazja dla Christophera Froome’a na ustrzelenie dubletu Tour de France-Vuelta. Rok temu nie udało mu się to, gdyż zajął 2. miejsce na Vuelcie. Pomiędzy francuskim a hiszpańskim tourze Brytyjczyk pojawi się na dwóch kryteriach z dużą pulą nagród. W najbliższą sobotę Froome wystartuje w Astanie, a w niedzielę w holenderskim wyścigu Profwielerronde Etten-Leur.

Najbliższa przyszłość Michała Kwiatkowskiego

Inaczej być nie mogło. Po świetnym Tour de France i zwycięstwach w Mediolan-San Remo i Clasica San Sebastian Michał Kwiatkowski nie opuści ekipy Sky, w której czuje się bardzo dobrze. Polak podpisał z brytyjskim zespołem kontrakt aż do 2020 roku. Miejmy nadzieję, że najbliższe lata przyniosą kolejne sukcesy byłego mistrza świata.


CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!
ZAGRAJ RAZEM Z NAMI!

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password