Wtorek z kolarstwem: Największe gwiazdy Pucharu Świata w Pruszkowie

Już od piątku na torze w Pruszkowie rywalizować będą najlepsi kolarze świata. Kto jest faworytem zawodów? Na kogo warto zwrócić uwagę? Przedstawiamy listę największych gwiazd, które zobaczymy w najbliższy weekend w Pruszkowie.

Matthew Glaetzer (Australia) – Jeden z najlepszych sprinterów na świecie. Glaetzer był w drużynie sprinterów, która w 2012 roku zdobyła mistrzostwo świata w Melbourne. Na światowym czempionacie w 2016 roku zdobył srebro w sprincie indywidualnym.

Cameron Meyer (Australia) – Aktualny mistrz świata w wyścigu punktowym. W Hongkongu zdominował rywalizację w tej konkurencji. Z Pruszkowa ma świetne wspomnienia, gdyż na MŚ w 2009 roku zdobył tutaj 3 medale, w tym złoto w wyścigu punktowym. Ostatnio razem z Callumem Scotsonem wygrał sześciodniówkę w Londynie. Teraz australijski duet powinien powalczyć o zwycięstwo w madisonie w Pruszkowie. Są oni wicemistrzami świata w tej konkurencji.

Theo Bos (Holandia, Beat Cycling Team) – Wybitna postać kolarstwa torowego i szosowego. Holender jest wicemistrzem olimpijskim z Aten w sprincie. Do tego ma on dużą kolekcję złotych medali mistrzostw świata.

Matthijs Buchli (Holandia) – Będzie jednym z faworytów keirinu. W tej specjalności jest on wicemistrzem olimpijskim z Rio.

Kenny de Ketele/Moreno de Pauw (Belgia) – Specjaliści od sześciodniówek, ale są groźni również na wielkich imprezach. W Hongkongu zajęli 3. miejsce w madisonie, a de Ketele zdobył srebro w wyścigu punktowym.

Azizulhasni Awang (Malezja, Cimb Pro Cycling Team) – Sensacyjny mistrz świata w keirinie w tym roku.

Tomas Babek (Czechy) – W Berlinie nie obronił tytułu mistrza Europy w keirinie. Za to na mistrzostwach świata w Hongkongu zdobył srebro na 1 kilometr i brąz w keirinie.

Maximilian Levy (Niemcy, Team Erdgas) – Świeżo upieczony mistrz Europy w keirinie. 8 lat temu w Pruszkowie został mistrzem świata w tej konkurencji. Ma mnóstwo sukcesów na rozmaitych imprezach.

Albert Torres (Hiszpania) – Wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy. Ostatnio w Berlinie na mistrzostwach Europy wygrał omnium.

Morgan Kneisky/Benjamin Thomas (Francja) – Są oni mistrzami świata w madisonie. To jednak nie koniec ich medali na wielkich imprezach, gdyż Thomas to m.in. aktualny mistrz świata w omnium.

Callum Skinner (Wielka Brytania) – Świetnie zaprezentował się na igrzyskach w Rio, gdzie zdobył złoto w sprincie drużynowym i srebro w indywidualnym. Znana postać brytyjskiego sprintu.

Elinor Barker/Emily Nelson (Wielka Brytania) – Mistrzynie świata w madisonie z Hongkongu. Będą również faworytkami w tej konkurencji zawodach Pucharu Świata.

Kristina Vogel (Niemcy) – Wybitna postać światowego kolarstwa torowego. W karierze zdobyła wielki worek medali rozmaitych imprez, w tym złoto w sprincie na igrzyskach w Rio. Być może jest największą gwiazdą PŚ w Pruszkowie.

Rachele Barbieri (Włochy) – Aktualna mistrzyni świata w scratchu. Wielka nadzieja włoskiego kolarstwa.

Simona Krupeckaite (Litwa) – Także utytułowana zawodniczka. Ma na swoim koncie aż 21 medali mistrzostw świata i Europy, w tym 2 złote mistrzostw globu.

Kirsten Wild (Holandia) – Świetna kolarka torowa i szosowa. Na mistrzostwach Europy w Berlinie zdobyła 3 medale, w tym złoto w wyścigu eliminacyjnym.

Daria Szmelewa/Anastazja Wojnowa (Rosja) – Aktualne mistrzynie świata i Europy w sprincie drużynowym. Na igrzyskach w Rio Rosjanki zdobyły srebrny medal w tej konkurencji.

Pełna lista startowa

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password