Wtorek z kolarstwem: Pierwsze nazwiska na liście startowej Tour de Pologne

29 lipca rozpocznie się 74. edycja naszego narodowego wyścigu. Znamy już nazwiska pierwszych kolarzy, którzy przyjadą do Polski.

Polski Związek Kolarski podał szeroki skład reprezentacji Polski na wyścig dookoła naszego kraju. Powołani zostali Przemysław Kasperkiewicz (An Post Chain), Paweł Cieślik (Elkov Author), Marek Rutkiewicz (Wibatech Fuji), Adam Stachowiak (Voster Uniwheels), Paweł Franczak, Bartosz Warchoł, Emanuel Piaskowy (wszyscy Team Hurom), Paweł Bernas, Kamil Zieliński (obaj Domin Sport), Kamil Gradek i Karol Domagalski (One Pro Cycling).

Na ten moment największą gwiazdą, która zapowiedziała swój start w Tour de Pologne jest Vincenzo Nibali. Zwycięzcą każdego z wielkich tourów po zajęciu 3. miejsca na Giro, powalczy o zwycięstwo na Vuelcie. Tour de Pologne będzie jednym z etapów przygotowań.

Innym Włochem, który planuje start w Polsce jest reprezentujący Cannondale-Drapac Davide Formolo. 24-letni kolarz rok temu zajął w polskim wyścigu 4. miejsce. Kolejnym świetnym góralem, który pojedzie w Tour de Pologne jest Luis Leon Sanchez. Hiszpan szykuje się do Vuelta a Espana.

Po dobrym początku sezonu niepowodzenie na Giro d’Italia zanotował Wilco Kelderman. Holender miał być głównym pomocnikiem późniejszego zwycięzcy Toma Dumoulina. Jednak na etapie na Blockhaus leżał w kraksie. Po Giro d’Italia dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice Piotr Wadecki poinformował, że w składzie CCC na Tour de Pologne znajdzie się Jan Hirt. Czech będzie miał na górskich etapach pole do popisu.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password