Wtorek z kolarstwem: Podsumowanie wyścigu Amstel Gold Race

Michał Kwiatkowski ponownie pokazał, że jest w wysokiej formie. Jego drugie miejsce w Amstel Gold Race to po zwycięstwach w Strade Bianche i Mediolan-San Remo kolejny wspaniały rezultat. Tym razem lepszy od Polaka był Philippe Gilbert.

Quick-Step Floors

Quick-Step jest oczywiście najbardziej zadowolone z wyniku wyścigu. Philippe Gilbert po raz kolejny wkracza do największej światowej czołówki. Mistrz Belgii znalazł się w odjeździe na Kruisbergu. Potem odjechał rywalom razem z Michałem Kwiatkowskim na Bemelerbergu. Na finiszu nie zareagował zbyt pochopnie i wyczekał atak Kwiatkowskiego. Po triumfie w wyścigu dookoła Flandrii to największy sukces Gilberta w tym sezonie. Z powodu kontuzji Belga nie zobaczymy na trasie Strzały Walońskiej i Liege-Bastogne-Liege.

Team Sky

Niebiańscy rozegrali ten wyścig fantastycznie. W kluczowym ataku udział wziął Sergio Henao. Gdy było praktycznie wiadomo, że uciekinierzy powalczą o zwycięstwo do czołówki samotnie dojechał Michał Kwiatkowski. Polak i Kolumbijczyk ciężko pracowali w czołowej grupie. Na ostatnim wzniesieniu zaatakował Kwiatkowski, który odjechał z Gilbertem. Jak doskonalenie wiemy polski kolarz zajął 2. miejsce. Jednak jego głównym celem na Ardeny jest Liege-Bastogne-Liege.

Orica-Scott

Michael Albasini rzadko staje się liderem Orici. Tym razem szwajcarski kolarz jechał w grupie walczącej o zwycięstwo. Być może gdyby nie atak Kwiatkowskiego i Gilberta, Albasini cieszyłby się ze zwycięstwa. Ostatecznie Szwajcar musiał zadowolić się miejscem na najniższym stopniu podium.

Movistar Team

Zabranie się w najważniejszą ucieczkę wyścigu przez Jose Joaquima Rojasa świadczy o tym, że Alejandro Valverde czeka na Fleche Wallone. W Strzale Walońskiej Hiszpan wygrał ostatnio 3 razy z rzędu. Rojas nie dawał w ucieczce mocnych zmian i czekał na finisz. Ostatecznie kolarz Movistaru zakończył wyścig na 5. miejscu.

Bahrajn Merida

Liderem zespołu z Bahrajnu był Sonny Colbrelli. Triumfował on kilka dni wcześniej w Brabanckiej Strzale. Colbrellego zabrakło w czołówce, a obrońca tytułu Enrico Gasparotto leżał w kraksie. Szanse na zwycięstwo miał Ion Izagirre, który kręcił w najważniejszej ucieczce, ale finiszował na 7. miejscu.

Dimension Data

Nathan Haas mógł być czarnym koniem wyścigu. Jego obecność w ucieczce była małym zaskoczeniem, ale Australijczyk pokazał, że należy na niego zwracać uwagę. Ostatecznie lider Dimension Data zakończył „Piwny Wyścig” na 4. pozycji.

BMC Racing Team

Greg van Avermaet jest już bardzo zmęczony brukowaną kampanią, ale wciąż walczy w Ardenach. W Holandii nie udało mu się wygrać, chociaż pracował bardzo ciężko. Mistrz olimpijski uplasował się na 12. miejscu. Jednak Belg może być szczęśliwy z wyników uzyskanych na brukowanych wyścigach.

CCC Sprandi Polkowice

Sam udział w wyścigu dla kolarzy CCC był czymś wyjątkowym. W ucieczce przez bardzo długi czas jechał Michał Paluta. Jednak z tegorocznego Amstel Gold Race polski zespół zapewne nie zostanie niestety zapamiętany dzięki świetnej jeździe 21-latka, tylko przez incydent z kradzieżą rowerów. Rowery kolarzy CCC zostały skradzione 2 dni przed wyścigiem, ale dzień później złodziej porzucił swój cenny łup.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password