Wtorek z kolarstwem: Przemysław Niemiec na kolejny rok w UAE Team Emirates

Długo trwało oczekiwanie na decyzję w sprawie przyszłości Przemysława Niemca. Polski kolarz właśnie podpisał kontrakt z UAE Team Emirates na 2018 rok.

37-letni kolarz myślał nawet o zakończeniu kariery. Ostatecznie jednak polski kolarz kilkanaście dni temu poinformował, że kolejny rok spędzi w peletonie World Touru. Trwało oczekiwanie na to, jaką grupę będzie reprezentować polski kolarz. Koniec końców kontrakt z Niemcem przedłużyła jego poprzednia ekipa UAE Team Emirates. Przemysław Niemiec jeździ w barwach tej grupy (wcześniej od nazwą Lampre) od 2011 roku.

Przyszłość Polaka nie była pewna z kilku powodów. Po pierwsze Polak stracił połowę ostatniego sezonu przez kontuzję, której Niemiec nabawił się na wyścigu dookoła Chorwacji. Problemy zdrowotne nie pozwoliły Niemcowi na dobre wyniki w Tour de Pologne i Vuelcie. Sezon zakończył się jednak dla Polaka pozytywnym akcentem. W wyścigu dookoła Turcji doświadczony kolarz zajął 8. miejsce, pomagając Diego Ulissiemu w zwycięstwie.

Inną sprawą jest fakt, że nastąpiły zmiany w liczbie kolarzy w najważniejszych wyścigach. Przez to grupy ograniczyły liczbę kolarzy w swoich ekipach. Zespół UAE Team Emirates poważnie się wzmocnił przed nadchodzącym sezonem. Do tej ekipy dołączyli m.in. Fabio Aru, Alexander Kristoff i Daniel Martin.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password