Wtorek z kolarstwem: Ścigali się na Antypodach

Już tradycyjnie cykl World Tour rozpoczął się od wyścigu Santos Down Under. W Australii gospodarze nie byli gościnni. Wyścig wygrał kolarz BMC Richie Porte.

Poza dwoma wyjątkami wszystkie etapy australijskiego wyścigu były przeznaczone dla sprinterów. Na płaskich etapach bezkonkurencyjny był Caleb Ewan. Kolarz Orica-Scott wygrał odcinki numer 1, 3, 4 i 6. Szans w walce z filigranowym sprinterem nie mieli Danny van Poppel, Niccolo Bonifazio, Ben Swift czy przede wszystkim Peter Sagan. Mistrz świata po raz pierwszy wystartował w barwach Bora-Hansgrohe.

O zwycięstwo w klasyfikacji generalnej górale mieli walczyć na 2. i 5. etapie. Odcinek z Striling do Paracombe wygrał Richie Porte. Reprezentant Australii wyprzedził o 16 sekund Gorkę Izagirre (Hiszpan po kraksie na następnym etapie trafił do szpitala) oraz Johana Estebana Chavesa.

Na piątym etapie Porte miał bronić swoją przewagę nad rywalami. Tak się jednak nie stało. Kolarz BMC odjechał od rywali i uzyskała 20 sekundową przewagę. Drugie miejsce zajął Nathan Haas, a trzecie Johan Esteban Chaves.

W klasyfikacji generalnej Santos Town Under Tour Richie Porte pokonał o 48 sekund Chavesa i o 51 sekund drugiego z Australijczyków Jaya McCarthy. W niedzielę w Australii odbędzie się wyścig Cadel Evans Great Ocean Race. Wystartują w nim m.in. Richie Porte, Jay McCarthy, Nathan Haas, Robert Gesink, Johan Esteban Chaves, Sergio Henao i Christopher Froome.

W czwartek w wyścigu Challenge Mallorca pojedzie Rafał Majka. W tym hiszpańskim wyścigu wystartować mają również Paweł Poljański, Maciej Bodnar, Michał Gołaś, Michał Kwiatkowski, Łukasz Wiśniowski i Tomasz Marczyński.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password