Wtorek z kolarstwem: W grudniu wybory w PZKOL

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Sytuacja w Polskim Związku Kolarskim ostatnio nie wygląda zbyt różowo. Chociaż tor w Pruszkowie gościł Puchar Świata i będzie obiektem mistrzostw świata w 2019 roku, to związek boryka się z wieloma problemami.

Problemy w PZKOL rozpoczęły się od kilku kontrowersyjnych decyzji prezesa Dariusza Banaszka w sprawie zwolnień poszczególnych osób. Najgłośniejsza była sprawa zwolnienia ze stanowiska dyrektora sportowego Andrzeja Piątka. W dużej mierze ucierpiał przez to wizerunek związku. Największe problemy, czyli rzecz jasna finansowe rozpoczęły się w ostatnich tygodniach. Ze sponsorowania polskiego kolarstwa wycofał się Dariusz Miłek, właściciel CCC. Niewykluczone, że Polski Związek Kolarski stracił kolejnego kluczowego sponsora PKN Orlen.

Przełomem i być może lekarstwem na zaistniałą sytuację może być Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie. Odbędzie się ono 22 grudnia 2017 roku na torze w Pruszkowie. Delegaci zdecydują o tym, czy Dariusz Banaszek pozostanie na stanowisku prezesa związku. Jeśli zostanie on odwołany z pełnionej funkcji, to nastąpi wybór nowego prezesa oraz nowych członków zarządu.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password