Wtorek z kolarstwem: Za nami mistrzostwa Polski na czas w kolarstwie BMX

Jazda indywidualna na czas nie jest tak widowiskowa jak wyścigi kilkuosobowe i nie decydują o medalach olimpijskich. Ostatnio w Jaśle wyłonieni zostali mistrzowie Polski w tej specjalności.

Niespodzianki nie było w rywalizacji elity mężczyzn. Triumfował tam dobrze znany Gustaw Dądela. Zawodnik Lotto Aquila Wadowice osiągnął czas 35,34. Medale zdobyli również Michał Kusiński oraz Arkadiusz Holewik. Wśród juniorów najlepszy był Wojciech Gnojek, wśród młodzików Radosław Wróbel, wśród żaków Brajan Nowak, a w kategorii masters Adrian Nowak.

W kategorii open kobiet wystartowały tylko 2 zawodniczki. Urszula Mendys (40,52) pokonała Oliwię Wczasek (47,85). Mistrzynią Polski juniorek została Aleksandra Ziaja, a żakiń Emilia Pisz.