Wtorek z kolarstwem: Zapowiedź mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym

Od środy do niedzieli w Krokowej i Gdyni odbędą się mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. Tym razem zawody przenoszą się na północ Polski. Trasa wskazuje na to, że będziemy świadkami dużych emocji.

Program zawodów

Mistrzostwa Polski rozpoczną się w Krokowej. W środę o 10:15 odbędzie się oficjalne otwarcie imprezy. Na 11:00 zaplanowano start czasówki juniorek. Rywalizacja w jeździe indywidualnej na czas elity kobiet rozpocznie się o 12:55, a elity mężczyzn o 13:45. W czwartek rozegrane zostaną wyścigi ze startu wspólnego w kategoriach Niewidomi i Niedowidzący, Juniorka i Junior.

W sobotę rywalizacja rozpocznie się o 12:00, kiedy to wystartują zawodnicy w kategorii Orlik. Kwadrans później rozpocznie się wyścig elity kobiet oraz orliczek. To co najciekawsze zaplanowano na niedzielę. Gdy zegar wybije godzinę 10:00 elita mężczyzn wyruszy na trasę liczącą 261 kilometrów. Meta zaplanowana jest na 16:25.

Faworyci

Ze startu z mistrzostwach Polski zrezygnowała Katarzyna Niewiadoma, która wygrała rok temu w Sobótce. Nasza najlepsza zawodniczka przygotowuje się do wyścigu Giro Rosa. Tym samym faworytkami zmagań kobiet są Małgorzata Jasińska, Anna Plichta, Eugenia Bujak i Agnieszka Skalniak.

Tytułu mistrza Polski w niedzielę bronić będzie Rafał Majka. Dla zwycięzcy wyścigu dookoła Słowenii start w Krokowej i Gdyni będzie ostatnim sprawdzianem przed Tour de France. Właśnie z powodu startu w „Wielkiej Pętli” Michał Kwiatkowski pojawi się tylko na starcie jazdy na czas. Wśród faworytów mistrzostw naszego kraju są także Maciej Bodnar, Przemysław Niemiec, Paweł Poljański, Maciej Paterski i Marek Rutkiewicz.

Trasa

fotografia z mpkol.pl

Profil czasówki nie jest łatwy. Na trasie dookoła Krokowej na zawodniczki i zawodników czekają 2 podjazdy na Sobieńczyce i krótkie zjazdy. Długość czasówki wynosi 19,6 kilometra.

fotografia z mpkol.pl

Na trasę wyścigu ze startu wspólnego kobiety wyruszą ze Skweru Kościuszki w Gdyni i wrócą w to samo miejsce po pokonaniu 126 kilometrów. Trasa nie jest łatwa, gdyż prowadzi ona z góry na dół i znowu pod górę. Wiele może zdarzyć się na ostatnim zjeździe.

fotografia z mpkol.pl

Mistrzostwa Polski zakończy wyścig elity mężczyzn. Profil trasy jest ciekawy, gdyż ostatnie 50 kilometrów jest płaskie. Są to rundy dookoła Gdyni. Pozostałe 217 kilometrów to rundy znane z wyścigu pań. To tam powinny zapaść pierwsze ważne rozstrzygnięcia. To tam może wyczekiwać ataku m.in. Rafała Majki.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password