Wtorek z kolarstwem: Zapowiedź OVO Energy Women’s Tour

Po wiosennych klasykach przyszedł czas na starty Katarzyny Niewiadomej w wyścigach wieloetapowych. Najlepsza polska kolarka wystartuje w OVO Energy Women’s Tour w Wielkiej Brytanii.

Trasa wyścigu

Pierwszy etap liczący 148 kilometrów i będzie pagórkowaty. Trasa z Daventry do Kettering może spowodować pierwsze ważne rozstrzygnięcia. Najtrudniejszymi trudnościami drugiego etapu dookoła Stoke-On-Trent będą premie górskie 1. kategorii Ip-Stones i Gun Hill. Finałowe metry będą także prowadzić pod górę.

Trzeci etap wyścigu będzie najdłuższy, gdyż zawodniczki pokonają 151 kilometrów. Tym razem do pokonania będą także 2 podjazdy, ale 2. kategorii. O zwycięstwo na etapie z Atherstone do Royal Leamington Spa powinny powalczyć szybkie zawodniczki.

Czwarty etap wystartuje i zakończy się w Chesterfield. Na dystansie 123 kilometrów na zawodniczki czekać będzie kilka wymagających podjazdów. Etap numer 4 można śmiało nazwać królewskim etapem wyścigu. Finałowy, londyński etap można śmiało nazwać etapem przyjaźni. Na czternastu 6-kilometrowych rundach w stolicy Wielkiej Brytanii możemy spodziewać się ataków, ale klasyfikacja generalna nie powinna się zbytnio zmienić.

Większe i mniejsze faworytki oraz Polki

Naszą faworytką jest oczywiście Katarzyna Niewiadoma. Nasza zawodniczka ostatnio startowała w Tryptyku Ardeńskim w którym trzy razy zajęła 3. miejsce. OVO Energy Women’s Tour będzie pierwszym w tym sezonie wyścigiem etapowym, w którym Niewiadoma wystartuje. W walce o zwycięstwo Niewiadomej będą pomagać koleżanki z zespołu WM3 Energie m.in. Anna Plichta i Marianne Vos.

Z numerem pierwszym pojedzie ubiegłoroczna zwyciężczyni Elizabeth Deignan. Brytyjka z zespołu Boels-Dolmans Cycling Team wygrała ostatnio Tour de Yorkshire, a wcześniej była druga we wszystkich ardeńskich klasykach.

W ubiegłym roku 2. miejsce zajęła kolarka z Republiki Południowej Afryki Ashleigh Moolman. Liderka grupy Cervelo-Bigla może pochwalić się w tym sezonie m.in. zwycięstwem w Emakueen XXX. Bira.

Warto zwrócić uwagę także na mocny skład Wiggle High5. W składzie tego zespołu są chociażby Włoszki Elisa Longo Borghini (trzecia przed rokiem), Giorgia Bronzini oraz Belgijka Julien D’Hoore. Wśród faworytek OVO Energy Women’s Tour są także: Lucinda Brand, Ellen van Dijk (obie Holenderki z Team Sunweb), Australijka Chloe Hosking (Ale Cipollini) i Holenderka Kirsten Wild (Cylance Pro Cycling) wspierana przez Małgorzatę Jasińską.

Pełna lista startowa

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password