Wygrana na pocieszenie

W swoim ostatnim meczu preliminacyjnym do IO Soczi 2014 Polki po zaciętym spotkaniu wygrały 3:2 z reprezentantkami Korei Południowej. Zwycięstwo przyszło naszym bardzo ciężko – ostatnia bramka meczu padła na niecałą minutę przed końcem!

W pierwszej tercji zdecydowanie lepsze były Polki. Miały więcej sytuacji i liczniej strzelały na bramkę rywalek. Szkoda, że tylko jeden strzał odnalazł drogę do bramki. Gola na 1:0 w 9. minucie spotkania zdobyła Magdalena Szynal. Polka otrzymała podanie z lewej strony (od Pauliny Kulas) i pięknym, precyzyjnym, lecz niezbyt mocnym strzałem pokonała bramkarkę Korei Południowej! Krążek wpadł w krótki róg bramki!

Druga odsłona spotkania nie dała już nam tylu emocji. Choć w hokeju nie zdarza się to często, tym razem stało się faktem – w ciągu dwudziestu minut drugiej tercji bramki nie padły, a gra była raczej monotonna – jedynymi wydarzeniami jakie miały miejsce na lodzie były… dwuminutowe kary dla zawodniczek – a i tych było niewiele (3 – przyp. red.).

O wiele ciekawiej zrobiło się w ostatniej części gry. Zaczęło się niezbyt optymistycznie – w 51. minucie meczu wynik wyrównała Su Jo. Koreanka dostała podanie od Jae Han i strzeliła z bliska nie dając szans naszej bramkarce. Jednak nadzieje na zakończenie spotkania bez dogrywki przyniosła Izabela Malinowska, która po indywidualnej akcji oddała strzał pomiędzy nogami goalkeeperki rywalek. Szczęście polskich kibiców zebranych w jastrzębskiej hali nie trwało długo – już po 5 minutach wyrównanie przyniósł strzał Jongah Park. W tamtej sytuacji wydawało się, że nie unikniemy kolejnej dogrywki z udziałem naszego zespołu. Fantastycznie zagrała jednak Marta Bigos. Polka na 40 sekund przed końcową syreną strzeliła z najbliższej odległości do bramki Koreanek i dała tym samym Polkom zwycięstwo 3:2!

Szkoda jedynie, że zwycięstwo… nie dało naszym rodaczkom kompletnie nic. W poprzednim meczu bowiem Holenderki wygrały ze Słowenkami 4:0 i to „Oranje” awansowały do kolejnej fazy kwalifikacji olimpijskich. Biało-czerwonym pozostało 2. miejsce w grupie i… dobre wrażenie, które nasze reprezentantki niewątpliwie po sobie zostawiły dzięki dobrej grze w Jastrzębiu.