Wymęczone zwycięstwo z Algierią

Polscy szczypiorniści wygrali z reprezentacją Algierii 28:27 w pierwszym meczu rozgrywanego w Alicante turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich.

ZAPIS RELACJI LIVE Z MECZU

Polacy zdominowali poczatek meczu i szybko doprowadzili do trzybramkowej przewagi. Od tamtej pory jednak im nie szło i najpierw Algierczycy doprowadzili do remisu, a następnie kontrolowali przebieg gry i na przerwę schodzili z dwubramkową przewagą. W znacznej mierze przyczynili się do takiego stanu rzeczy sami Biało-Czerwoni, którzy nie wykorzystywali wielu kontr i sytuacji sam na sam trafiając obok bramki albo w bramkarza rywala. Po przerwie natomiast byliśmy świadkami gry zupełnie innej – świetną zmianę dał przede wszystkim Tomasz Rosiński, a wsparcie dał mu Michał Jurecki. Fenomenalnie w naszej bramce spisywał się także Marcin Wichary, jednak nawet on był bezradny, gdy w końcówce meczu przy sześciobramkowym prowadzeniu zaczęliśmy popełniać błędy i dawać rywalom szanse do kontr. W efekcie zamiast pewnego zwycięstwa mieliśmy mecz, który mógł się skończyć stratą punktów. Na szczęście duńscy sędziowie zagwizdali koniec meczu przy stanie 28:27 dla Biało-Czerwonych i Polacy schodzili z boiska zwycięscy, choć z pewnością z dużym niedosytem.

Polska – Algieria 28:27 (11:13)

Sędziowie: Gjeding, Hansen (Dania)

Polska: B. Jurecki (6), M. Jurecki (6), T. Rosiński (4), G. Tkaczyk (3), A. Wiśniewski (2), M. Lijewski (2), B. Jaszka (1), P. Kuchczyński (1), M. Jurasik (1), T. Tłuczyński (1), K. Syprzak (1)

Algieria: M. Berkous (8), H. Daoud (4), M. Mokrani (3), A. Rahim (3), O. Benali (3), S. Boultif (2), R. Soudani (2), M. Boubaiou (1), R. Chehbour (1)

Dzisiaj w Alicante zostanie rozegrany jeszcze mecz Hiszpanów z Serbami. Jutro to podopieczni Bogdana Wenty spotkają się z wicemistrzami Europy, a gospodarze turnieju zagrają z Algierią. Relacja LIVE z meczu Polska-Serbia jutro na naszym portalu o godz. 17:15. Serdecznie zapraszamy!