Wysokie loty Polaków w Planicy

Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi skoczkowie w dzisiejszych kwalifikacjach na mamuciej skoczni w Planicy. Cała szóstka awansowała do piątkowego konkursu głównego.

Najlepiej z Polaków zaprezentował się w kwalifikacjach Piotr Żyła, który za skok na odległość 206.5 m uzyskał notę 189.6 pkt. i został sklasyfikowany na 5. miejscu. Niewiele gorzej poradził sobie Klemens Murańka, który po raz pierwszy startuje na „mamucie” – skoczył dokładnie 200 m i z notą 178.1 pkt zajął 13. miejsce. Aleksander Zniszczoł był 18. po skoku na 190 m (170.7 pkt), a tuż za nim uplasował się Krzysztof Miętus (186 m – 168.7 pkt.). Najsłabiej zaprezentował się Maciej Kot, ale i tak jego 189 m (166.5 pkt.) dało 22. miejsce i pewny awans.

Kamil Stoch skaczący w grupie zawodników zwolnionych z kwalifikacji uzyskał 215 m.

Kwalifikacje wygrał Bjoern Romoeren z Norwegii, który skoczył 221.5 m. Najdłuższą odległość uzyskał Severin Freund (Niemcy) – 228.5 m (nie musiał się kwalifikować). W kwalifikacjach nie wystartowali Gregor Schlierenzauer, Martin Koch z Austrii, Roman Koudelka z Czech i Daiki Ito z Japonii.

W Planicy w piątek konkurs indywidualny, w sobotę drużynowy, a w niedzielę kolejny indywidualny – ostatnie tegoroczne zawody Pucharu Świata, w którym wystartuje 30 najlepzych zawodników w klasyfikacji. Liczymy na dobre starty naszych skoczków.

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password