YOG 2018: Pierwsze w historii internetowe kwalifikacje!

Po raz pierwszy w historii igrzysk, olimpijczycy zostaną wybrani poprzez internetowy casting. Na taki pomysł wpadli organizatorzy Igrzysk Olimpijskich Młodzieży (YOG), które w 2018 roku odbędą się w Buenos Aires.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski w porozumieniu z organizatorami YOG w Buenos Aires podejmuje jak najwięcej działań, zmierzających do popularyzacji sportu wśród młodzieży. W tym właśnie celu do programu najbliższych Letnich Igrzysk Olimpijskich Młodzieży dość niespodziewanie włączone zostały taneczne zmagania w breakdance. Ta odmiana tańca ulicznego cieszy się wielką popularnością na całym świecie, a widowiskowe zmagania na ulicach mają się odbywać w radosnej, festiwalowej atmosferze i przyciągnąć tłumy kibiców. Tancerze będą rywalizować o medale w trybie „bitwy” – naprzeciw siebie stanie dwóch sportowców, którzy będą starali się zaprezentować jak najlepsze układy.

Jak poinformował dziś komitet organizacyjny igrzysk, uczestnicy zmagań zostaną wybrani poprzez… internetowy casting! Aby wziąć udział w najważniejszej imprezie czterolecia tancerze i tancerki urodzone w 2000 lub w 2001 roku muszą nagrać maksymalnie 45-sekundowy filmik i zaprezentować w nim swoje taneczne umiejętności. Taką prezentację należy następnie zamieścić na specjalnej stronie www.breakingforgold.com do 31 lipca 2017 roku. Po tym terminie jury w składzie B-boy Storm, B-boy Moy, B-boy Mounir, B-boy Renegade, B-boy Lamine, B-boy Crazy Legs, B-boy Katsu, B-girl Narumi, B-girl Jeskills i B-girl A.T wybierze pięć dziewczyn i pięciu chłopaków, którzy awansują do kolejnej fazy kwalifikacji.

Będą nimi kontynentalne turnieje kwalifikacyjne – amerykański (6 października, Filadelfia), afrykańsko-europejski (22 października, Essen) i azjatycko-oceański (2 grudnia, Taipei). Wyłonią one w sumie 20 chłopaków i 10 dziewczyn, które awansują na Mistrzostwa Świata, które w maju przyszłego roku odbędą się w Japonii. To właśnie te zawody wyłonią 12 B-boys i 12 B-girls,  którym dane będzie walczyć o olimpijskie medale.

Mateusz Górecki2043 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password