YOG 2018 – Strzelectwo: Pierwsze kwalifikacje rozdane

W Kairze rozdane zostały pierwsze strzeleckie kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie Młodzieży, które w 2018 roku odbędą się w Buenos Aires. O awans rywalizowano podczas Mistrzostw Afryki.

Mistrzostwa strefy afrykańskiej rozpoczęły proces zdobywania kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie Młodzieży 2018 w strzelectwie. W sumie do rozdysponowania będą 54 miejsca startowe w czterech konkurencjach – pistolecie pneumatycznym dziewcząt i chłopców oraz karabinie pneumatycznym dziewcząt i chłopców.

W Kairze pierwsze przepustki na młodzieżowe igrzyska wywalczyli Egipcjanie Farida Darwish (karabin), Abdullah Abdelmonem (pistolet), Tunezyjka Doua Chalghoum (karabin) oraz Adriaan de Beer (pistolet), reprezentujący Republikę Południowej Afryki. W zawodach udział wzięło ponad 150 strzelców, startujących w barwach 21 krajów.

Jeszcze tym roku o awans powalczą przedstawiciele innych kontynentów. W lipcu czekają nas strzeleckie Mistrzostwa Europy w Baku, w październiku odbędzie się turniej kwalifikacyjny dla strzelców z Oceanii (Gold Coast), zaś w grudniu Mistrzostwa Azji z japońskim Wako City. Ostatnie miejsca rozdysponowane zostaną w 2018 roku, podczas lutowych Mistrzostw Europy w Budapeszcie i majowych zawodów Pucharu Świata w Fort Benning.

źródło: ISSF