YOG 2022: Dwa afrykańskie miasta chcą gościć igrzyska

Igrzyska w Afryce to coś, co w historii olimpizmu jeszcze się nie wydarzyło. Być może zmieni się to już za cztery lata. Wszystko wskazuje bowiem na to, że stolice Tunezji – Tunis oraz Nigerii – Abudża, dołączą do wyścigu o organizację Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku.

Żadna z tych kandydatur nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, obie są już jednak w zaawansowanej fazie konsultacji i wiele wskazuje na to, że razem z senegalskim Dakarem będą się ubiegać o organizację Młodzieżowych Igrzysk w 2022 roku.

Jeśli przypuszczenia o potencjalnych kandydaturach się spełnią, dojdzie do pierwszego w historii przypadku igrzysk olimpijskich zorganizowanych w Afryce. Być może będzie to pierwszy krok do „dorosłych” igrzysk na Czarnym Lądzie, o czym mówił niedawno prezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, Thomas Bach.

Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie w 2022 roku będą dopiero czwartą edycją tego typu imprezy i po raz czwarty zorganizowana zostanie ona poza Europą. W poprzednich latach gospodarzami były Singapur oraz Nankin, w październiku tego roku YOG zawita do Buenos Aires. W 2014 roku o organizację igrzysk starał się Poznań, przegrał jednak wówczas z Nankinem stosunkiem głosów 42:47.

źródło: insidethegames.biz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password