Zapasy – Grzegorz Pieronkiewicz dziś od nas odszedł…

Bardzo smutna wiadomość dotarła do nas dzisiaj z Raciborza. Zmarł nagle Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego i klubu MKZ Unia Racibórz Grzegorz Pieronkiewicz. Miał 41 lat. Prezesem PZZ był od listopada 2012 roku. Polskie zapasy poniosły niepowetowaną stratę dzisiejszego dnia… Łączymy się w bólu z rodziną i najbliższymi. 

Grzegorz Pieronkiewicz był również członkiem Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Były zapaśnik, który zdobywał medale Mistrzostw Polski. Brał również udział w Mistrzostwach Europy i Świata Juniorów.

Urodził się 4.08.1975 roku w Katowicach. Uprawiał zapasy w stylu klasycznym w klubie GKS Katowice (1989 – 1992) i w KS Unia Racibórz (1992 – 1999). Walczył w kategorii 100, 100+ i 130 kg. Miał wspaniałe warunki fizyczne.

Na jego dorobek sportowy składają się trzy tytuły wicemistrza Polski seniorów i trzy tytuły międzynarodowego wicemistrza Polski seniorów. 15-krotnie zdobywał mistrzostwo Polski w kategoriach młodzieżowych. 2-krotnie zajął najgorsze miejsce dla sportowca, czyli czwarte, na MŚ juniorów i ME juniorów.

Po zakończeniu kariery sportowej nie porzucił zapasów. W latach 2004-2008 był członkiem zarządu PZZ. Pełnił tam funkcję Przewodniczącego Komisji I Ligi Drużynowej. Od 2004 roku był Wiceprezesem Śląskiego Związku Zapaśniczego, a od 2008 roku Wiceprezesem PZZ. Działacze MKZ Unia Racibórz powierzyli mu w 2002 roku funkcję Prezesa Zarządu. Prezes Pieronkiewicz miał dar do ludzi i skupiał wokół siebie wspaniałych działaczy i sponsorów. Sprawnie organizował pracę klubu.

Pana Grzegorza już niestety nie zobaczymy, co jest nagłym i wielkim ciosem dla polskich zapasów. Robił dużo dobrego dla tej medalodajnej w historii polskiego olimpizmu dyscypliny. Dziś niestety zostawił wielu przyjaciół, znajomych i rodzinę. Wyrazy współczucia dla wszystkich, którzy znali osobiście prezesa Pieronkiewicza. Niech ziemia lekką mu będzie…

Dzień 18.10.2016 roku zapisze się w kartach historii polskich zapasów jako bardzo smutny jesienny dzień.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password