Zapasy – Mistrzostwa Europy: Niewykorzystana szansa Zasiny

Wydawało się, że podczas drugiego dnia mistrzostw Europy w zapasach w Nowym Sadzie reprezentacja Polski ma szansę zdobyć medal. Duże oczekiwania mieliśmy względem Roksany Zasiny, która imponowała w tegorocznej Krajowej Ligi Zasadniczej. Nasza zapaśniczka nie dała jednak rady stanąć na podium.

Polka znakomicie rozpoczęła swoje zmagania, bowiem w pierwszej walce bardzo szybko rozprawiła się ze Szwedką Emmą Brobeck. Zasina zwyciężyła przeciwniczkę w niecałe półtorej minuty i wydawało się, że jest znakomicie przygotowana do turnieju. Jej marzenia o medalu zweryfikowała jednak w kolejnym pojedynku niewygodna Greczynka Maria Prevolaraki, która pokonała Polkę na punkty.

Jedną walkę w Nowym Sadzie stoczyli Agnieszka Król i Krzysztof Bieńkowski. Król uległa przez tusz Azerce Tatianie Omelczenko, a Bieńkowski okazał się słabszy również od reprezentanta Azerbejdżanu Dźitinomagomeda Gadżijewa, który pokonał Polaka na punkty.

Jutro przed naszymi reprezentantami kolejne szanse medalowe. Na macie pojawią się Andrzej Sokalski (74 kg, styl wolny) i Daria Osocka (75 kg)

MEDALIŚCI DRUGIEGO DNIA MISTRZOSTW EUROPY W ZAPASACH:
mężczyźni – styl wolny (65 kg)
1. Ilyas Bekbulatov
2. Borislav Novachkov
3. David Habat i Zurabi Iakobishvili

mężczyźni – styl wolny (97 kg)
1. Riza Yildrim
2. Anzor Boltukayew
3. Aliaksandr Husztyn i Elizbar Odikadze

kobiety – styl wolny (53 kg)
1. Vanesa Kaladzinskaya
2. Natalia Malysheva
3. Nina Hemmer i Maria Prevolaraki

kobiety – styl wolny (60 kg)
1. Liubov Ovcharova
2. Anastasija Grigorjewa
3. Johanna Mattsson i Tetiana Omelchenko

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password