Zapasy – Mistrzostwa Europy: Pechowa porażka Babajana

Szósty, ostatni dzień zapaśniczych mistrzostw Europy nie przyniósł medalu dla reprezentacji Polski. Najbliżej osiągnięcia sukcesu był Edgar Babajan (80 kg), który przegrał walkę o brąz, chociaż w połowie walki prowadził 5:0. 

Wicemistrz Europy z ubiegłego roku przyjechał do Nowego Sadu z dużym apetytem na medal. Od początku szło mu jednak jak po grudzie. Już w pierwszej walce niesamowicie męczył się z Austriakiem Michaelem Wagnerem, ale ostatecznie zwyciężył 6:5. Kolejnym przeciwnikiem Babajana był Białorusin Radzik Kuiljeu, który okazał się lepszym zapaśnikiem i wygrał 5:1. Marzenia Egdara o medalu nie skończyły się, bowiem Kuiljeu awansował do finału. Polak walczył w repasażach, gdzie pokonał Szweda Bogdana Kourinnoi 4:1. Starcie o brąz będzie śniło się Babajanowi do końca życia. Długo prowadził z Turkiem Asłanem Atemem, ale ostatecznie przegrał 5:6 i został sklasyfikowany na 5. miejscu.

Reszta „biało-czerwonych” nie zaliczy swoich występów do udanych. Dawid Kareciński (71 kg) uległ Serbowi Aleksandarowi Maksimoviciowi 1:9, Tadeusz Michalik (85 kg) sensacyjnie przegrał ze średniej klasy Estończykiem Erikiem Apsem, a Arkadiusz Kułynycz (75 kg) minimalnie uległ Turkowi Emrahowi Kusowi 2:1.

To był ostatni dzień mistrzostw Europy w zapasach w Nowym Sadzie. Reprezentacja Polski kończy turniej z dwoma medalami; złotym Moniki Michalik i srebrnym Madomedmurada Gadżijewa. Jest to znacznie słabszy występ niż rok temu, kiedy to „Biało-czerwoni” przywieźli do kraju aż pięć krążków.

MEDALIŚCI MISTRZOSTWA EUROPY W ZAPASACH W STYLU KLASYCZNYM: 
59 kg
1. Kristijan Fris
2. Ivo Angelov
3. Mingiyan Semenov i Ivan Lizatović

66 kg
1. Artem Surkov
2. Davor Stefanek
3. Goga Gogiberaszwili i Sosłan Daurov

71 kg
1. Balint Korpasi
2. Paweł Liach
3. Abuiazid Mantsigov i Aleksandar Maksimović

75 kg
1. Tarek Abdelslam Sheble Mohamed
2. Chingiz Labazanov
3. Kazbek Kilou i Tamas Lorincz

80 kg
1. Zurab Datunaszwili
2. Radzik Kulieu
3. Aslan Atem i Adlan Akijew

85 kg
1. Viktor Lorincz
2. Metehan Basar
3. Nikolay Bayryakow i Ramsin Azizsir

98 kg
1. Felix Baldauf
2. Aliaksandr Hrabovik
3. Balazs Kiss i Artur Aleksanyan

130 kg
1. Riza Kayaalp
2. Balint Lam
3. Vitalij Szczur i Levan Arabuli

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password