Zapasy – Mistrzostwa Europy: Polacy bez medalu

Trzeciego dnia zapaśniczych mistrzostw Europy, które rozgrywane są w Nowym Sadzie, reprezentacja Polski nie zdołała wywalczyć żadnego medalu. Daria Osocka i Andrzej Sokalski nie sprawili niespodzianki i zostali sklasyfikowany na dalekich pozycjach. 

Nieco lepiej spisał się zapaśnik z Rudy Śląskiej. Bieńkowski w pierwszej rundzie pokonał Słowaka Michala Dubę 11:0, ale już w drugim nie miał większych szans z reprezentantem Armenii Grigorem Grigorjanem. Ormianin wygrał 6:0, będąc zdecydowanie lepszym zawodnikiem.

Na pierwszej walce swój udział w mistrzostwach zakończyła Daria Osocka. Poznanianka przegrała przez przewagę techniczną Rosjance Alenie Starodubcewej 2:11 i została ostatecznie sklasyfikowana na 10. pozycji.

Warto wspomnieć, że organizatorzy zweryfikowali wczorajsze wyniki w stylu wolnym do 65 kg. Dziewiątą pozycję stracił Krzysztof Bieńkowski, który z 9. miejsca spadł na 16.

Jutro będziemy oglądać ostatnie zmagania w stylu wolnym. Polskę reprezentować będą Katarzyna Mądrowska (58 kg), Magomedmurad Gadżijew (70 kg) oraz Robert Baran (125 kg). Wydaje się, że jutro możemy cieszyć się z choćby jednego krążka.

MEDALIŚCI TRZECIEGO DNIA MISTRZOSTW EUROPY W ZAPASACH: 
Mężczyźni – styl wolny (61 kg)
1. Vladimer Khinchegashvili
2. Akhmed Chakaev
3. Valodya Frangulyan i Andrei Prepelita

Mężczyźni – styl wolny (74 kg):
1. Soner Demirtas
2. Murad Suleymanov
3. Akhmed Gadzhimagomedov i Grigor Grigoryan

Kobiety – styl wolny (55 kg):
1. Bilyana Dudova
2. Katsiaryna Hanchar – Yanushkevych
3. Mathilde Riviere i Alyona Kolesnik

Kobiety – styl wolny (75 kg):
1. Yasemin Adar
2. Zsanett Nemeth
3. Svetlana Saenko i Epp Mae

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password