Zapasy – Mistrzostwa Europy: Srebro Gadżijewa!

Czwarty dzień zapaśniczych mistrzostw Europy, które rozgrywane są w Nowym Sadzie, przyniósł reprezentacji Polski srebrny medal. Krążek ten zdobył Magomedmurad Gadżijew w stylu wolnym w kategorii do 70 kg. 

Reprezentant Polski w każdej rundzie musiał mierzyć się z bardzo solidnym przeciwnikiem. Już na początek trafił na Bułgara Nikołaja Kurtiewa, którego pokonał 5:1. W następnej rundzie rywalem Polaka był Ukrainiec Semen Radulev. Gadżijew pewnie zwyciężył 7:1. Półfinałowym przeciwnikiem naszego zapaśnika był utytułowany Rosjanin Israił Kasimov, jednak i on nie był w stanie pokonać Magomedmurada, ostatecznie przegrywając 4:6.

Gadźijew swojego pogromcę znalazł dopiero w walce finałowej. Okazał się nim Włoch Frank Chamizo. O wyniku zadecydowały przede wszystkim pierwsze sekundy walki. Marquez szybko sprowadził Polaka do parteru, wykonał wózek i prowadził 4:0. Magomedmurad starał się odrabiać straty, był aktywny i agresywny, ale zdołał ugrać jedynie trzy punkty.

Magomedmurad Gadżijew nie obronił tytułu mistrza Europy, który wywalczył przed rokiem. Jednak mimo wszystko sam wynik Polaka można uznać za bardzo udany.

W piątek w Nowym Sadzie startowała też inna dwójka Polaków, Katarzyna Mądrowska (58 kg) i Robert Baran (125 kg). Nieco lepiej poradził sobie Baran, który w pierwszej rundzie pokonał Greka Ioannisa Kargiotakisa przez przewagę. Potem uległ jednak 1:2 Danielowi Ligeti z Węgier.

Mądrowska też stoczyła dwa pojedynki, ale oba przegrała. Najpierw lepsza okazała się Norweżka Grace Bullen (4:12), a następnie w repasażach Polka musiała uznać wyższość Azerki Natalyi Siniszyn.

Jutro zapaśnicy rozpoczną zmagania w stylu klasycznym.

MEDALIŚCI CZWARTEGO DNIA MISTRZOSTW EUROPY W ZAPASACH:
Mężczyźni – styl wolny (70 kg) 
1. Frank Chamizo
2. Magomedmurad Gadżijew
3. Rusłan Dibirgadżijew i Israił Kasumov

Mężczyźni – styl wolny (125 kg)
1. Taha Akgul
2. Jamalddin Magomedov
3. Levan Berianidze i Geno Petrashvili

Kobiety – styl wolny (58 kg)
1. Grace Bullen
2. Mariana Cherdivara
3. Laura Mertens i Emese Barka

Kobiety – styl wolny (69 kg)
1. Anastasia Bratchikova
2. Maryla Mamaszuk
3. Ałła Czerkasowa i Koumba Larrouge

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password