Zapasy – Mistrzostwa Europy: Złoty medal Moniki Michalik!

Dzisiaj rozpoczęły się mistrzostwa Europy w zapasach w Nowym Sadzie. Już pierwszego dnia mamy co świętować! Złoty medal w kategorii 63 kg zdobyła Monika Michalik. 

Brązowa medalistka podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro spisywała się znakomicie od samego początku zmagań. W ćwierćfinale uporała się z Włoszką Sarą de Coi, którą pokonała 10:0 przez przewagę techniczną. Niedużo więcej emocji przyniosła walka półfinałowe, gdzie Michalik również zaprezentowała się znakomicie i dość łatwo zwyciężyła Łotyszkę Laurę Skujinę 7:2.

Dużo trudniejszy był bój o złoty medal. Rywalką Polki była bardzo solidna i niebezpieczna Bułgarka Taybe Yusein. To ona zdecydowanie lepiej zaprezentowała się w pierwszej połowie, prowadziła 1:0 i kontrolowała pojedynek. Na szczęście Michalik nie zamierzała pasować, dzielnie walczyła do samego końca i ostatecznie wygrała 3:2, sprawiając sobie doskonały prezent na 37. urodziny, które kończyła właśnie dzisiaj!

Liczyliśmy, że o krążek pokuszą się też Anna Łukasiak (48 kg) lub Zbigniew Baranowski (86 kg), jednak w obu przypadkach kończyło się na piątym miejscu. O niepowodzeniu zadecydowało w dużej mierze nieudane losowanie, bowiem pogromcy polskich zapaśników w pierwszych rundach awansowali potem do finału. Otworzyło to co prawdę szansę naszym rodakom w walce o brązowy medal, ale w obu przypadkach nie udało się. Anna Łukasiak uległa Rumunce Emilii Alinie Vuc 2:5, a Zbigniew Baranowski przegrał z reprezentantem Turcji Evinem Demirhanem 3:4.

Jutro w Nowym Sadzie reprezentować nas będzie trójka zapaśników w stylu wolnym: Roksana Zasina (53 kg), Agnieszka Król (60 kg) i Krzysztof Bieńkowski (65 kg).

MEDALIŚCI PIERWSZEGO DNIA MISTRZOSTW EUROPY W ZAPASACH:
Mężczyźni – styl wolny (57 kg):
1. Giorgi Ediszeraszwili
2. Andrei Dukov
3. Zawur Ugujew i Suleyman Atli

Mężczyźni – styl wolny (86 kg)
1. Dauren Kuruglijew
2. Alexander Gostiev
3. Selim Yasar i Istvan Vereb

Kobiety – styl wolny (48 kg)
1. Marija Stadnik
2. Iłona Semkiw
3. Fredrika Ida Petersson i Alina Vuc

Kobiety – styl wolny (63 kg)
1. Monika Michalik
2. Taybe Yusein
3. Sara da Coi i Julija Ostapczuk

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password