Zapasy – MŚ juniorów: Brązowy medal Aleksandry Wólczyńskiej!

Doczekaliśmy się pierwszego medalu podczas mistrzostw świata juniorów w Tampere. Brązowy krążek na swojej szyi zawiesiła Aleksandra Wólczyńska (kat. 63 kg) i udowodniła, że jest jedną z najbardziej obiecujących młodych polskich zapaśniczek. 

20-letnia Kraśniczanka pierwsze dwie rundy przeszła bez większych problemów. Najpierw okazała się lepsza od Koreanki Seeun Choi, a następnie od Olivii Henningsson ze Szwecji. Oba te pojedynki były od początku prowadzone pod dyktando Wólczyńskiej i nawet przez chwilę nie można było mieć wątpliwości, czy Polka zdoła wyrwać awans. Ola bardzo dzielnie walczyła także w pojedynku półfinałowym, gdzie jednak ostatecznie uległa Bułgarce Julianie Janewej 4:8. Mimo to, nasza reprezentantka miała szansę walczyć o brązowy krążek. Swoją szansę znakomicie wykorzystała, pokonując Ainę Temirtassovą z Kazachstanu. Przypomnijmy, Aleksandra Wólczyńska to wielokrotna medalistka młodzieżowych turniejów w zapasach. W 2013 roku wywalczyła srebrny medal w mistrzostwach Europy kadetów w czarnogórskim Barze, a rok później zdobyła brązowy medal podczas mistrzostw świata kadetów w Sninie. Miesiąc temu mogliśmy cieszyć się natomiast z wicemistrzostwa Europy juniorek, wywalczonego w Dortmundzie. Oby tak dalej!

Pozostałe nasze reprezentantki nie poszły w ślady Oli. Brązowa medalistka z Dortmundu, Agata Walerzak (kat. 48 kg) zakończyła rywalizację w ćwierćfinale, gdzie lepsza od niej okazała się Oksana Livach. Niestety, Ukrainka nie zdołała awansowac do finału i zabrała Polce szansę walki o brązowy medal. Wcześniej Walerzak wygrała jeden pojedynek. W 1/8 finału jej ofiarą padla Rosjanka Aleksandra Skirenko. Na jednym starciu swoje wystepy zakończyła Dominika Kulwicka (kat. 55 kg), która już w kwalifikacjach została wysoko pokonana przez Indyjkę Pooję Gehlot. Azjatka kontrolowała walkę od samego początku, zwyciężając 12:0. Równie szybko z turniejem pożegnała się Natalia Strzałka (kat. 72 kg), która w kwalifikacjach uznała wyższość Amerykanki Rachel Watters. Polka jednak była bardzo blisko zwycięstwa, bowiem przegrała tylko 2:3.

Jutro do gry wkraczają panowie w stylu klasycznym. W czterech kategoriach wagowych zobaczymy czterech reprezentantów Polski. Liczymy na dobre występy naszych chłopaków.

WYNIKI CZWARTEGO DNIA MISTRZOSTW ŚWIATA JUNIORÓW W TAMPERE:
Kobiety 
48 kg:
1. Kika Kagata (Japonia)
2. Turkan Nasirowa (Azerbejdżan)
3. Zeynel Yetgil (Turcja)/Oksana Livach (Ukraina)

AGATA WALERZAK odpadła w ćwierćfinale.

55 kg:
1. Sae Nanjo (Japonia)
2. Caridad Montero Herrera (Kuba)
3. Viktorija Vaulina (Rosja)/Leyla Gurbanowa (Azerbejdżan)

DOMINIKA KULWICKA odpadła w kwalifikacjach.

63 kg:
1. Maya Nelson (USA)
2. Yuliana Yanewa (Bułgaria)
3. ALEKSANDRA WÓLCZYŃSKA/Ying Zhang (Chiny)

72 kg:
1. Aiperi Medet Kyzy (Kirgistan)
2. Yasuha Matsuyuki (Japonia)
3. Hui Tsz Chang (Tajwan)/Denisa Makota Stroem (Szwecja)

NATALIA STRZAŁKA odpadła w kwalifikacjach.

CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!
ZAGRAJ RAZEM Z NAMI!

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password