Zapasy – MŚ juniorów: Patryk Kamiński blisko medalu

Zakończyły się zapaśnicze mistrzostwa świata juniorów w Tampere. Ostatni dzień turnieju nie przyniósł Polsce medalu, choć do ostatniej walki bił się o niego Patryk Kamiński.

Patryk Kamiński (kat. 120 kg) od samego początku turnieju spisywał się znakomicie. Bardzo pewnie wygrał dwa pierwsze pojedynki i zakwalifikował się do półfinału. W 1/8 finału pokonał Jijie Mu z Chin 4:0, a w ćwierćfinale świetnego Azera Salgidmagomeda Omarowa 2:0. Wydawało się, że po tym zwycięstwie Polak wygra jedną z dwóch potyczek o medal. Niestety nic takiego nie miało miejsca i Kamiński musiał zadowolić się piątym miejscem. W 1/2 finału zdecydowanie uległ Romanowi Kimowi z Kirgistanu aż 2:10, a następnie w walce o brązowy medal lepszy od niego okazał się faworyt gospodarzy Konsta Maeenpaeae, który zwyciężył 8:0. Mimo wszystko Kamiński może być względnie zadowolony ze swojego występu, bowiem udowodnił, że w przyszłości będzie silnym punktem seniorskiej reprezentacji Polski w zapasach.

Dziś walczył także Piotr Duk (kat. 84 kg), ale już w kwalifikacjach lepszy od niego okazał się Fin Tomi Metsomaeki. Walka była niesamowicie wyrównana i choć zakończyła się remisem 1:1, to sędzia wskazał, że nieco lepsze wrażenie zrobił Metsomaeki.

Reprezentacja Polski kończy zmagania w Tampere z jednym brązowym medalem. Zdobyła go Aleksandra Wólczyńska, która wyrasta na najjaśniejszą młoda postać w polskich zapasach. Ola regularnie zdobywa trofea podczas młodzieżowych turniejów i mamy prawo liczyć, że przełoży się to na seniorskie występy. Pozostali polscy zapaśnicy raczej nie zachwycali. Niektórzy zbliżali się do strefy medalowej, ale jednak zdecydowana większość kończyła udział bez zwycięstwa. Podobnie było zresztą tydzień temu podczas mistrzostw Europy kadetów w bośniackiej Vogosce, co jasno pokazuje, że światową potęgą w zapasach raczej nie będziemy.

Wielkimi krokami zbliża się największa tegoroczna impreza w zapasach. 21 sierpnia rozpoczną się mistrzostwa świata seniorów w Paryżu. Reprezentacja Polski wysyła tam bardzo mocną ekipę, więc mamy nadzieję, że będziemy cieszyć się z kilku medali.