Zapasy – MŚ juniorów: Polacy bez sukcesów

Drugiego dnia zapaśniczych mistrzostw świata juniorów w Tampere nie doczekaliśmy się dobrych występów reprezentantów Polski. Oglądaliśmy tylko jedno zwycięstwo i aż pięć porażek „biało-czerwonych”. 

Jedyną wygraną odniósł Patryk Olenczyn w eliminacjach kategorii do 66 kg. Gorszy od Polaka okazał się Estończyk Marek Kuett, który przegrał aż 1:12. Niestety, w kolejnych walkach nie wiodło się już naszemu reprezentantowi. Najpierw w 1/8 finału pokonał go David Bajew z Rosji, a następnie w repasażach Iszak Boukhors rodem z Algierii. Sukcesu w Tampere nie osiągnął także Zhozef Baghramyan (kat. 55 kg), który już od dłuższego czasu walczy pod „biało-czerwonymi” barwami. Polak nie miał większych szans w walce z Irańczykiem Naderem Nasrisamakoushem, a że ten nie awansował do finału, to Zhozef musiał zakończyć zmagania na jednym pojedynku. Dwa przegrane pojedynki to dorobek Jakuba Brylewskiego (kat. 120 kg). Już w 1/8 finału lepszy od niego okazal się Naeiim Hassanzadeh z Iranu, a następnie Feyzullah Akturk z Turcji już w repasażach.

Jutro swoje pierwsze finały w stylu wolnym rozegrają kobiety. Zobaczymy dwie reprezentantki Polski: Beatę Koślę (kat. 44 kg) i Dominikę Kulwicką (kat. 59 kg). Liczymy na udane występy polskich dziewczyn!

WYNIKI DRUGIEGO DNIA ZAPAŚNICZYCH MISTRZOSTW ŚWIATA JUNIORÓW W TAMPERE
Mężczyźni – styl wolny
55 kg:
1. Daton Fix (USA)
2. Ismail Gadżijew (Rosja)
3. Afgan Chaschałow (Azerbejdżan)/Arsen Harutyunyan (Armenia)

ZHOZEF BAGHRAMYAN odpadł w 1/8 finału.

66 kg:
1. Dawid Bajew (Rosja)
2. Ryan Deakin (USA)
3. Iveriko Julakidze (Gruzja)/Temuulen Enkhtuya (Mongolia)

PATRYK OLENCZYN odpadł w repasażach.

84 kg:
1. Artur Naifonow (Rosja)
2. Zahid Valencia (USA)
3. Ahmad Bazrighalleh (Iran)/Gadżimurad Magomedsaidov (Azerbejdżan)

120 kg:
1. Gable Steveson (USA)
2. Naeiim Hassanzadeh (Iran)
3. Feyzullah Akturk (Turcja)/Zaur Kozonov (Rosja)

JAKUB BRYLEWSKI odpadł w repasażach.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password