Zapasy – MŚ juniorów: Przeciętne występy reprezentantów Polski

Zakończył się przedostatni dzień zapaśniczych mistrzostw świata juniorów w Tampere. Nie należał on do reprezentantów Polski, którzy nie zdobyli żadnego medalu. Najlepiej wypadł Dominik Dudziński.

Dudziński (kat. 50 kg) znakomicie spisywał się w 1/8 finału, gdzie pewnie pokonał Ukraińca Mykolę Stepaniuka 8:5. Niestety, było to jedyne zwycięstwo naszego zawdonika, który potem stoczył jeszcze dwie walki. Najpierw w ćwierćfinale uległ Cevionowi Severado z USA, a następnie w repasażach lepszy od niego okazał się Izraelczyk Maksym Wysocki. Do ćwierćfinału w kategorii do 96 kg doszedł także Marcel Kasperek. Przegrał tam jednak z Grekiem Mihailem Iosifidisem, który potem nie awansował do finału i zamknął tym samym Polakowi drogę do walki o brązowy medal. Wcześniej w 1/8 finału, Kasperek pokonał Hendrika Kalme z Estonii 2:1. Bardzo szybko zmagania zakończyła dwójka innych Polaków. Mateusz Szewczuk (kat. 60 kg) przegrał z Chińczykiem Talą Talą w fazie eliminacyjnej, a Krzysztof Niklas (kat. 74 kg) z Nasirem Hasanovem w 1/16 finału.

Jutro zakończenie fińskiego turnieju. Panowie będą walczyć w pozostałych czterech kategoriach w stylu klasycznym. Trzymamy kciuki za „biało-czerwonych”.