Zapasy – MŚ kadetów: Angelika Mystkowska powalczy o brąz

Drugi dzień zapaśniczych mistrzostw świata kadetów w Atenach przyniósł nam trochę radosnych wiadomości. Świetnie w pierwszych walkach kategorii do 56 kg wypadla Angelika Mystkowska, która jutro dostanie szansę walki o medal. Zakończyły się też zmagania panów w stylu klasycznym. Niestety, żaden z nich nie stanął na podium. 

Dzisiaj odbyły się pierwsze pojedynki pań, które dopiero jutro zaprezentują się w finałach. Najlepiej z naszych dziewczyn zaprezentowała się Angelika Mystkowska (kat. 56 kg), która powalczy o brązowy medal. Reprezentantka Polski znakomicie spisywała się od samego początku i dopiero w półfinale lepsza od niej okazała się Japonka Sena Nagamoto. Wcześniej „biało-czerwona” ograła Elmasę Celik z Turcji 4:2 i Hiszpankę Laurę Gomez Vizcaino 12:2. Mystkowska swoją przeciwniczkę w walce o brąz pozna dopiero jutro.

Panowie nie zaszli tak daleko. Jakub Majdański (kat. 69 kg) odpadł w 1/8 finału, a jego pogromcą okazał się Fin Joni Komppa. Polak nie dostał szansy walki w repasażach, bowiem Komppa poległ już w następnej rundzie z Ukraińcem Własysławem Krawczenką, który ostatecznie zdobył złoty medal. Majdański wygrał jednak jedną potyczkę. W fazie kwalifikacyjnej pokonał Duńczyka Lukasa Hoeiera-Jensena 4:1.

Z lepszej strony pokazał się Szymon Szymonowicz (kat. 76 kg), który odpadł dopiero w ćwierćfinale. Aby tam dojść musiał wygrać dwa pojedynki. Najpierw pokonał Meksykanina Jesusa Lopeza Nino 5:2, a następnie Arminasa Lygnugarisa z Litwy 6:0. W 1/4 finału mierzył się z bardziej utalentowanym Gruzinem Giorgim Tsopuraszwilim, który nie dał Polakowi najmniejszych szans i wygrał 9:0. Mimo wszystko, występ naszego reprezentanta można uznać za udany.

Tylko jeden pojedynek stoczył za to Kamil Bartosiewicz (kat. 85 kg), który już w eliminacjach musiał uznać wyższość Białorusina Mikity Heurasiou.

WYNIKI DRUGIEGO DNIA ZAPAŚNICZYCH MISTRZOSTW ŚWIATA KADETÓW W ATENACH
Mężczyźni – styl klasyczny
42 kg: 
1. Gurban Gurbanow (Azerbejdżan)
2. Hennadi Zavertajło (Ukraina)
3. Daniel Pramatarow (Włochy)/Yerassyl Mamyrbekow (Kazachstan)

46 kg:
1. Władysław Kuzko (Ukraina)
2. Nihad Mammadli (Azerbejdżan)
3. Temur Chozrevanidze (Gruzja)/Anvar Allachiarow (Rosja)

69 kg:
1. Władysław Krawczenko (Ukraina)
2. Ashu Ashu (Indie)
3. Duran Tosun (Turcja)/Davit Sologaszwili (Gruzja)

JAKUB MAJDAŃSKI odpadł w 1/8 finału.

76 kg:
1. Mehran Saadatifard (Iran)
2. Istvan Takacs (Węgry)
3. Giorgi Tsopuraszwili (Gruzja)/Akyłbek Talantbekow (Kirgistan)

SZYMON SZYMONOWICZ odpadł w ćwierćfinale.

85 kg:
1. Muhammed Dursun (Turcja)
2. Muhammad Jewlojew (Rosja)
3. Alex Szoke (Węgry)/Mohammad Nosrati (Iran)

KAMIL BARTOSIEWICZ odpadł w kwalifikacjach.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password