Zapasy – MŚ kadetów: Brązowy medal Wiktorii Chołuj!

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Czwarty dzień finałów zapaśniczych mistrzostw świata kadetów w Atenach wreszcie dostarczył nam radości. A to wszystko za sprawą dzielnej Wiktorii Chołuj (kat. 70 kg), która stanęła na najniższym stopniu podium!

Wiktoria Chołuj znakomicie spisywała się od samego początku rywalizacji. W 1/8 finału pokonała Litwinkę Kamile Gaucaite 7:0 i mogła spokojnie przygotowywać się do kolejnych występów. Niestety, w ćwierćfinale nasza reprezentantka trafiła na mocną Rosjankę Alenę Timofiejewą. „Biało-czerwona” dzielnie walczyła, ale ostatecznie uległa 5:15. jej przeciwniczka awansowała jednak do finału, co pozwoliło Chołuj mierzyć się w repasażach. Wiktoria znakomicie wykorzystała swoją szansę! Najpierw pokonała mocną Turczynkę Mehtap Gultekin 5:1, a następnie w walce o brązowy medal rozprawiła się z Indyjką Karuną, zdobywając tym samym pierwszy krążek dla Polski na trwających zapaśniczych mistrzostwach świata kadetów w Atenów. Brawo Wiktoria!

fot. Norbert Warchoł

Najlepiej z pozostałych naszych reprezentantek spisała się Patrycja Dudek (kat. 60 kg). Polka musiała przebijać się przez eliminacje. Jej rywalką była Meksykanka Susana Lozano Veytia, która zdobyła więcej punktów, ale musiała wycofać się z dalszej fazy turnieju. Dudek znakomicie wykorzystałą tę szansę i w 1/8 finału nie dała szans Tunezyjce Fatmie Inoubli, wygrywając 7:3. Niestety, było to ostatnie zwycięstwo Polki w Atenach. W ćwierćfinale uległa Naomi Ruike 0:8, a następnie w repasażach Krystsinie Sazykinie z Białorusi 0:10.

Paradoksalnie tylko jedna walka dzieliła od pojedynku o brązowy medal Amandę Tomczyk (kat. 52 kg), która nie wygrała żadnego starcia. Polka już w 1/8 finału musiała mierzyć się z faworytką turnieju Japonką Yuzuki Iganaki. Tomczyk nie była w stanie sprawić niespodzianki, poległa 2:13, ale dostała szansę występu w repasażach. Niestety, tutaj nasza reprezentantka też nie dała sobie rady i przegrała z Khongorzul Boldsaikhan z Mongolii 0:7.

Na jednej walce swój występ zakończyła Natalia Walczak (kat. 46 kg). Polka nie dała rady Greczynce Athinie Giagtzoglou i szybko pożegnała się z turniejem.

WYNIKI CZWARTEGO DNIA ZAPAŚNICZYCH MISTRZOSTW ŚWIATA KADETÓW W ATENACH
Kobiety
40 kg
1. Hanano Sakurai (Japonia)
2. Petya Delchewa (Bułgaria)
3. Simran Simran (Indie)/Aishan Yusifova (Azerbejdżan)

46 kg:
1. Remina Yoshimoto (Japonia)
2. Jekaterina Michajłowa (Rosja)
3. Lucia Yepez Guzman (Ekwador)/Manisha Manisha (Indie)

NATALIA WALCZAK odpadła w kwalifikacjach.

52 kg:
1. Yuzuka Inagaki (Japonia)
2. Andreea Ana (Rumunia)
3. Khongorzul Boldsaikhan (Mongolia)/Minakshi Minakshi (Indie)

AMANDA TOMCZYK odpadła w repasażach.

60 kg:
1. Anshu Anshu (Indie)
2. Naomi Ruike (Japonia)
3. Krystsina Sazykina (Białoruś)/Erika Bognar (Węgry)

PATRYCJA DUDEK odpadła w repasażach.

70 kg:
1. Yuka Kagami (Japonia)
2. Alena Timofiejewa (Rosja)
3. WIKTORIA CHOŁUJ/Bernadett Nagy (Węgry)

fot. Norbert Warchoł

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password