Zapasy – W 2018 i 2019 roku Mistrzostwa Świata w październiku


Światowa Federacja Zapasów (United World Wrestling) opublikowała już kalendarz najważniejszych imprez na 2018 i 2019 rok. Mistrzostwa Świata seniorów odbywają się zawsze w sierpniu albo na początku września. W 2018 i 2019 roku odbędą się odpowiednio pod koniec i na początku października. 

A dlaczego taka zmiana? Spowodowana jest tym, że w 2018 roku odbędą się Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie (Youth Olympic Games) oraz Igrzyska Wspólnoty Brytyjskiej (Commonwealth Games), a w 2019 roku Igrzyska Pan-Amerykańskie (Pan-Am Games). Kalendarz został dopasowany uwzględniając te wielkie imprezy na których oczywiście zapasy będą obecne. Przypomnijmy sobie, że w wyniku dodawania nowych dyscyplin do programu Igrzysk zapasy zostały poddane pod głosowanie czy mają zostać w programie igrzysk. Są tam przecież od 1896 roku!!! Lepsza jest jednak i aktrakcyjniejsza wspinaczka górska, BMX czy deskorolka… Na całe szczęście zapasy będą w Tokio w 2020 roku, bo przeszły głosowanie. Stawia się na atrakcyjność dyscyplin, a nie na tradycję, a to jest smutne.

Oprócz przesunięcia mistrzostw świata seniorów na późniejszą jesień federacja musiała przesunąć również termin rozgrywania mistrzostw świata kadetów. W 2018 roku odbędą się one już w lipcu (03 – 08). Stało się tak dlatego, że Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie odbędą się w październiku, w Buenos Aires (Argentyna). Dokładny termin to 01-12 październik. Kadeci będą mieli czas na spokojne kwalifikacje na tę wielką imprezę młodego pokolenia sportowców. Prezydent Nenad Lalovic tak układał kalendarz na 2018 i 2019 rok, żeby wielkie imprezy w zapasach nie były w konflikcie z innymi wielkimi imprezami w innych dyscyplinach.

W 2018 roku mistrzostwa świata seniorów odbędą się dopiero w terminie 22-28 październik w Budapeszcie (Węgry). Niedługo po Światowych Igrzyskach Młodzieży, które odbędą się na początku października. Przypomnijmy jeszcze, że w 2018 roku od 4 do 15 kwietnia zapaśnicy i nie tylko oni będą rywalizować w Igrzyskach Wspólnoty Brytyjskiej w Goald Coast (Australia).

W 2019 roku natomiast odbędzie się inna wielka impreza czyli Igrzyska Pan-Amerykańskie. Termin tej imprezy to 27-30 lipiec, a zmagania odbędą się w Limie (Peru). Zapaśnicy będą tam rywalizować w obydwu stylach oraz zaprezentują też swoje umiejętności zapaśniczki. Mistrzostwa Świata seniorów odbędą się natomiast w terminie 7-13 październik. Nie znamy jeszcze organizatora.

W 2017 roku wszystko odbędzie się po staremu, ponieważ nie będzie żadnej wielkiej imprezy światowej, która mogłaby kolidować z mistrzostwami świata seniorów w zapasach. Termin mistrzostw będzie tradycyjny, czyli koniec sierpnia. 21-26 sierpień. Organizatorem będzie Paryż (Francja).Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password