Zapasy – zawody w Jakucku : Jezierzański drugi w Rosji

Zawodnik LKS-u Dąbu Brzeźnica zajął drugie miejsce w zawodach rozgrywanych w Jakucku (Rosja). Odbył się tam w ten weekend IX Turniej im. Dmitrija Korkina w stylu wolnym seniorów. Sebastian Jezierzański walczył w kategorii do 86 kg. W tej samej kategorii piąty był Krzysztof Sadowik, a Kamil Kościółek zajął takie same miejsce w kategorii do 125 kg. 

Pod koniec sezonu olimpijskiego jest rozgrywanych szereg turniejów międzynarodowych. Wszystkie najważniejsze imprezy rangi mistrzowskiej w każdej kategorii wiekowej już za nami. Zostały jeszcze tylko akademickie MŚ, które odbędą się pod koniec październikaw Turcji. Jeszcze warto wspomnieć o MŚ weteranów w stylu wolnym, które zostaną rozegrane w Wałbrzychu w przyszły weekend. W grudniu natomiast, w Budapeszcie odbędą się MŚ w nieolimpijskich kategoriach wagowych. Do końca roku w Polsce będą się odbywać różne memoriały, Puchary Polski w różnych kategoriach wiekowych i MP młodzików i młodziczek. Oczywiście nie zapominamy o startującej drugiego listopada zawodowej lidze zapaśniczej – KLZ. Tymczasem na świecie koniec sezonu startowego to zawody międzynarodowe w różnych kategoriach wiekowych. W Rumunii odbędzie się puchar europejskich narodów, a w Azerbejdżanie finał Złotego Grand Prix, gdzie na pewno wystartuje czołówka światowa.

Cieszy natomiast postawa naszych reprezentantów w turniejach międzynarodowych. Są to młodzi zawodnicy, którzy powinni jak najwięcej startować i nabierać doświadczenia w gronie seniorów. Sebastian to młody, zdolny zapaśnik. Niedawno w Zgierzu został mistrzem Polski seniorów w kategorii do 86 kg. Rok temu również był najlepszy. W Rosji zajął drugie miejsce. Krzysztof Sadowik i Kamil Kościółek polubili piąte miejsca. Takie same zajmowali na MŚ juniorów w Macon. Oni uczą się dopiero seniorskich zapasów, więc postarają się zmienić tę dobrą, szkolną piątkę na miejsca od 1-3. Są to również wielkie talenty polskich zapasów w stylu wolnym.

Tydzień wcześniej walczyli również w turnieju w Rosji, w Kemerowie. Sadowik był też piąty w kategorii do 86 kg, a Kościółek uplasował się na podium i zajął trzecie miejsce. W Kemerowie wygrał natomiast Magomedmurad Gadzhiev w kategorii do 70 kg. Rosjanin walczący w barwach Polski najlepiej się czuje jak widać na swojej ojczystej ziemi, ale w Rio zawiódł. Nie był tam w najwyższej formie. Dobrze, że Kamil i Krzysztof zajmują wysokie miejsca w tych turniejach seniorskich. Pomoże im to w nabraniu doświadczenia i w płynnym przejściu z juniora do seniora.

W stylu klasycznym natomiast światowa federacja zapasów wprowadziła zmiany w regulaminie. Będą one obowiązywać przez 18 miesięcy w każdej kategorii wiekowej. Chodzi tutaj o ujednolicenie zasad jeżeli chodzi o pasywność w walce. Sędzia nie będzie przerywał walki. Będzie wskazywał, który zawodnik jest pasywny. Najpierw taki zawodnik dostanie pierwsze ostrzeżenie. Przy drugim punkt otrzyma przeciwnik, ale sędzia walki nie przerwie. Każda następna pasywność w walce będzie skutkować przyznaniem punktu przeciwnikowi , oczywiście bez przerywania walki.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password